Nowy numer 09/2024 Archiwum

Powstanie jubileuszowy album

- Chcemy zebrać jak najwięcej zdjęć i wspomnień, aby przedstawić historię Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę - mówi ks. Łukasz Grelewicz.

Gdańska Piesza Pielgrzymka po raz pierwszy wyruszyła na Jasną Górę 28 lipca 1982 roku. Jej organizatorem i przewodnikiem przez 23 lata był ks. Bernard Zieliński. W przyszłym roku pątnicy z Gdańska wyruszą na szlak po raz 40. - Z okazji jubileuszu planujemy wydać pamiątkowy album, w którym umieszczone będą fotografie oraz ciekawe historie z pielgrzymki. W ten sposób chcemy przedstawić, jak na przestrzeni lat zmieniała się GPP - mówi ks. Grelewicz, obecny przewodnik.

Ks. Bernard Zieliński, inicjator wędrówki do Czarnej Madonny i wieloletni przewodnik pątników.   Ks. Bernard Zieliński, inicjator wędrówki do Czarnej Madonny i wieloletni przewodnik pątników.
Archiwum GPP

W albumie mają znaleźć się wspomnienia oraz zdjęcia ze wszystkich lat. - Mamy trochę swoich fotografii, ale liczymy na pomoc ludzi dobrej woli, którzy chodzili na pielgrzymkę od samego początku bądź w poprzednich latach, przyjmowali pielgrzymów na noclegi albo posiadają zdjęcia swoje lub po dziadkach, rodzicach. Poza tym w albumie znajdą się zapisane historie i wspomnienia z pielgrzymki - opowiada ks. Grelewicz.

- Dlatego prosimy wszystkie osoby, które chcą włączyć się w powstanie tego albumu, o nadesłanie zdjęć lub wspomnień. Można to zrobić w formie elektronicznej, wysyłając wiadomość na adres mailowy: pielgrzymkagdansk@gmail.com, lub pocztą tradycyjną, przesyłając list zaadresowany na: Parafia pw. św. Stanisława BM, al. Legionów 13, 80-444 Gdańsk, z dopiskiem: "Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę". Zdjęcia zostaną przez nas zeskanowane i odesłane do właścicieli - podkreśla ks. Łukasz.

Kierownik GPP ogłosił również specjalny konkurs. - Wybierzemy 10 najpiękniejszych wspomnień i 10 najładniejszych zdjęć. Zwycięzcy w nagrodę otrzymają jubileuszowy album - mówi ks. Grelewicz.


Uwaga! Przesłanie materiału jest równoznaczne ze zgodą na jego bezpłatne opublikowanie w wydanym albumie oraz mediach społecznościowych (strona internetowa, profil na Facebooku), prowadzonych przez Gdańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama