Nowy numer 24/2021 Archiwum

Słowo ma moc - rozstrzygnięcie konkursu

- Przyznam, że jury nie miało łatwego wyboru. Jakie bowiem kryteria wybrać wobec osobistych doświadczeń dotyczących lektury Pisma Świętego? Jednak skoro był to konkurs, to muszą być i laureaci - mówi ks. Piotr Przyborek.

Szkoła Biblijna Archidiecezji Gdańskiej z okazji Tygodnia Biblijnego zaprosiła wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie pt. "Moje spotkanie z Pismem Świętym. Co Biblia zmieniła w moim życiu?". Zadaniem było napisanie niezbyt długiej pracy w formie świadectwa - opisu osobistego doświadczenia, związanego z lekturą słowa Bożego. - O Piśmie Świętym można pisać praktycznie z każdej strony, ale takie rzeczy są w książkach. Nam zależało, aby osoby powiedziały: "Tak, czytam, bo…". Dlatego było zastrzeżenie, by w pracach pojawił się element świadectwa - podkreśla ks. Przyborek, twórca Szkoły Biblijnej.

- Jestem bardzo zadowolony z efektów akcji. Niektóre prace to były rzeczywiście bardzo mocne, głębokie, piękne świadectwa… Ujęły mnie. A przy okazji zauważyłem kilka ciekawych rzeczy. Zawsze zadaję sobie pytanie, czy jest sens szykowania karteczek z pojedynczymi zdaniami - cytatami z Pisma Świętego i rozdawania ich po Mszy św. A kilka osób napisało, że właśnie od tego zaczęła się ich głębsza przygoda ze słowem Bożym, że okazało się idealne na ten czas, który przeżywają. Bo to słowo ma moc. Działa czasami zupełnie inaczej, niż nam się wydaje - dodaje kapłan.

Laureatami zostali:

  • Pierwsza nagroda: małżeństwo Zuzy i Łukasza,
  • Druga nagroda (ex aequo): Elżbieta Korowajczyk; Grzegorz Zakrzewski; Katarzyna Król,
  • Wyróżnienia: Michał Kulczewski; Magdalena Jankowska; Janusz Michalski; Marta Kutela; Martyna Jagieluk (tekst oraz zdjęcie).

Redakcja "Gościa Gdańskiego" objęła patronat medialny nad konkursem organizowanym przez Szkołę Biblijną Archidiecezji Gdańskiej.


Więcej w 18. numerze "Gościa Gdańskiego" na 9 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama