Nowy numer 24/2021 Archiwum

Prośba o modlitwę za przyszłych kapłanów

W niedzielę 9 maja jedenastu diakonów rozpocznie rekolekcje przed święceniami kapłańskimi, które przyjmą z rąk abp. Tadeusza Wojdy w sobotę 15 maja w bazylice Mariackiej.

Z tej okazji Gdańska Kuria Metropolitalna wystosowała komunikat z prośbą o modlitwę.

"W jedności wiary, w naszej modlitwie osobistej i wspólnotowej w parafiach, prośmy o łaski Ducha Świętego dla kandydatów do święceń. Prośmy także o dobre i owocne przeżycie przez diakonów świętych dni rekolekcji. Serdeczną modlitwą otaczamy rodziców przyszłych prezbiterów i parafie, z których pochodzą przyszli kapłani, wypraszając dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych" - czytamy w komunikacie.

Święcenia kapłańskie odbędą się w przyszłą sobotę 15 maja o godz. 10 w bazylice Mariackiej. Uroczystość będzie transmitowana na naszej stronie internetowej.


Poniżej publikujemy pełną treść dokumentu:

Przed nami uroczystość święceń kapłańskich, których Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC Metropolita Gdański udzieli jedenastu diakonom w sobotę, 15 maja br., o godz. 10.00 w Konkatedralnej Bazylice Mariackiej w Gdańsku. To jakże ważne wydarzenie w życiu wspólnoty Kościoła ukazuje, jak szczególnym i wyjątkowym jest dar modlitwy. W jedności wiary, w naszej modlitwie osobistej i wspólnotowej w parafiach, prośmy o łaski Ducha Świętego dla kandydatów do święceń. Prośmy także o dobre i owocne przeżycie przez diakonów świętych dni rekolekcji.

Serdeczną modlitwą otaczamy Rodziców przyszłych prezbiterów i Parafie, z których pochodzą przyszli kapłani, wypraszając dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

Zapraszamy do duchowej łączności z naszymi diakonami, z ich rodzicami, najbliższymi i całą wspólnotą Gdańskiego Seminarium Duchownego. Uroczystość święceń kapłańskich będzie transmitowana z Bazyliki Mariackiej na stronie Gościa Gdańskiego.

ks. Rafał Dettlaff, Kanclerz Kurii
ks. Piotr Przyborek, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama