Nowy numer 37/2021 Archiwum

Zaproszenie na rekolekcje oazowe

Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej zaprasza na oazowe rekolekcje. To propozycja zarówno dla dzieci, jak i młodzieży szkolnej, a także studentów. Wystarczy wybrać coś dla siebie.

Ksiądz Andrzej Lojtek, moderator diecezjalny RŚŻ ds. młodzieży, zaprasza do zapoznania się z ofertą rekolekcji oazowych i zarezerwowania 15 dni na ich wspólne przeżywanie. - Mamy przygotowanych 600 miejsc, które szybko się zapełnia. Rekolekcje odbędą się w tym roku w Parchowie, Nakli, Sychowie, Żukowie, Strzebielinie, Półcznie, a także w Rzymie, ale jest to propozycja skierowana dla Oazy Nowego Życia III stopnia. Bazujemy na prostocie życia i wspólnym spędzaniu czasu. W trakcie oazy każdy znajdzie coś dla siebie - zapewnia moderator.

Co ważne, w rekolekcjach oazowych mogą wziąć udział osoby, które nie formują się jeszcze w żadnej wspólnocie. - Dla dzieci jest to Oaza Dzieci Bożych, dawna młodzież gimnazjalna może skorzystać z Oazy Nowej Drogi, a uczniowie szkół średnich, a także studenci - z Oazy Nowego Życia I st. - wyjaśnia ks. Lojtek.

Ksiądz Piotr Nadolski, w RŚŻ odpowiedzialny za Diakonię Komunikowania Społecznego, podkreśla, że warto pojechać na rekolekcje oazowe, bo jest to miejsce, które pozwala młodemu człowiekowi doświadczyć, jak niesamowita jest siła wspólnoty.

- Rekolekcje trwają 15 dni. To dużo i mało. Dużo, kiedy młodzi przyjeżdżają. Mało, kiedy czas wyjechać - uśmiecha się. Dodaje, że rekolekcje oazowe mają to do siebie, że ich uczestnicy stają się dla siebie jak rodzina. - Nieraz byłem tego świadkiem, a także znam to z relacji uczestników. Ostatnio usłyszałem od młodej dziewczyny, że zakochała się w tych rekolekcjach, bo w ich czasie - po raz pierwszy - doświadczyła takiej miłości od ludzi. Nikt jej nie osądzał, nie oceniał. Przeciwnie, wszyscy byli bardzo otwarci i życzliwi - mówi ks. Nadolski.

Kapłan jest przekonany, że kto zdecyduje się raz w rekolekcjach oazowych uczestniczyć, będzie na nie wracał.

Wszystkie informacje, a także możliwość zapisu oraz kontaktu telefonicznego z przedstawicielami poszczególnych oaz znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama