Nowy numer 39/2022 Archiwum

Wznowione prezentacje organów oliwskich

Od piątku 21 maja przywrócone zostają 20-minutowe koncerty organowe w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku.

Organy znajdujące się w archikatedrze oliwskiej są sławne na całym świecie. W planie zwiedzania Trójmiasta nie może zabraknąć wizyty w najważniejszej gdańskiej świątyni.

Od lat dla turystów organizowane są demonstracje organowe - 20-minutowe koncerty, które prezentują możliwości oliwskiego instrumentu. Ze względu na pandemię koronawirusa od listopada ubiegłego roku były one zawieszone.

W związku z rozluźnieniem państwowych obostrzeń demonstracje organów oliwskich zostają wznowione. - Od piątku 21 maja będą one odbywać się w ciągu tygodnia o godz. 10, 11, 12 i 13, a w niedziele i święta - o godz. 15 i 16 - mówi ks. inf. Stanisław Zięba, kustosz oliwskiego instrumentu.

Uczestnikom koncertów organizatorzy przypominają, by stosować się wymogów sanitarnych: zachować bezpieczną odległość oraz zasłonić nos i usta. Przy wejściu do archikatedry należy zdezynfekować ręce przy specjalnych dystrybutorach.


Przypomnijmy, że nasza redakcja w zeszłym roku przygotowała cykl wirtualnych koncertów muzyki organowej z archikatedry oliwskiej, w ramach akcji charytatywnej "Wygrywamy przyszłość". Można ich posłuchać poniżej:

Wygrywamy przyszłość - #1. Moc dźwięków.
Gość Gdański

 

Wygrywamy przyszłość - #2. Piękna Madonna.
Gość Gdański

 

Wygrywamy przyszłość - #3. Z dużego ekranu.
Gość Gdański

 

Wygrywamy przyszłość - #4. Muzyka aniołów.
Gość Gdański

 

Wygrywamy przyszłość - #5. Blask poranka.
Gość Gdański

 

Wygrywamy przyszłość - #6. Słodkie życie.
Gość Gdański

 

Wygrywamy przyszłość - #7. Cudowny świat.
Gość Gdański

 

Wygrywamy przyszłość - #8. Victoria.
Gość Gdański

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama