Nowy numer 29/2021 Archiwum

Zaproszenie na VIII Pieszą Pielgrzymkę do Mątowów Wielkich

W piątek 4 czerwca w godzinach porannych z bazyliki Mariackiej wyruszy VIII Piesza Pielgrzymka śladami bł. Doroty z Mątew.

Dwudniowe rekolekcje w drodze rozpoczną się Mszą św. w bazylice Mariackiej o godz. 6.30. Celem pątników będzie miejsce urodzenia bł. Doroty, czyli Mątowy Wielkie.

W tym roku pielgrzymka będzie miała szczególne znaczenie. - Odbywa się w 45. rocznicę zatwierdzenia kultu bł. Doroty przez papieża Pawła VI. Na trasie będziemy zgłębiać żywot tej wyjątkowej błogosławionej, która jest patronką Pomorza, Różańca św., kobiet i trudnych małżeństw - mówi ks. Krzysztof Ławrukajtis, organizator pielgrzymki.

- Pierwszy dzień wędrówki zakończy się Apelem Jasnogórskim w Nowej Cerkwi o godz. 19.30. Drugiego dnia wyruszamy o godz. 7, by ok. godz. 15.30 dojść do Mątowów Wielkich. Tam, w sanktuarium bł. Doroty o godz. 16 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie pielgrzymki - dodaje ks. Ławrukajtis.

Zapisy będą odbywały się na trasie. Koszt uczestnictwa wynosi 20 zł. Z Mątowów do Gdańska będzie możliwość powrotu autokarem.

Pielgrzymka zostanie zorganizowana zgodnie z aktualnymi przepisami epidemicznymi i wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama