Nowy numer 31/2022 Archiwum

Remont pilnie potrzebny

Budynek przy ul. Jesionowej w gdańskim Wrzeszczu to miejsce, które na co dzień tętni życiem. Wszystko dzięki mieszącym się tam Centrum Wolontariatu Caritas oraz świetlicy dla dzieci.

Niestety, centrum i świetlica musiały zostać zamknięte. - Budynek nie przechodzi już przeglądów technicznych. Jego stan jest na tyle zły, że nie można w nim prowadzić żadnych działań pomocowych, bo nie spełnia kryteriów bezpiecznego użytkowania - wyjaśnia ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Konieczny jest generalny remont, który już się rozpoczął. - Do zrobienia jest więcej, niż się spodziewaliśmy. Konstrukcja dachu, po ekspertyzach, okazała się na tyle zniszczona, że jedynym rozwiązaniem jest jej całkowita wymiana. Obecnie jesteśmy na etapie demontażu i wyburzania niektórych wewnętrznych ścian - informuje dyrektor.

Podkreśla, że część pieniędzy na remont już jest, ale ciągle brakuje tych na wyposażenie. - Potrzebna nam będzie m.in. kompletna stolarka drzwiowa. Chcemy, by to tak potrzebne miejsce, gdzie zlokalizowane są trzy działy świetlicy CAG oraz Centrum Wolontariatu, które jest miejscem szkoleń, spotkań, wymiany pomysłów oraz rozwiązywania problemów, mogło jak najszybciej wznowić swoje działania - mówi dyrektor.

- To nasze miejsce, gdzie czujemy się jak w domu. Obecnie nasze działania musiały zostać ograniczone, gdyż nie dysponujemy odpowiednimi pomieszczeniami, które mogłyby zastąpić te przy Jesionowej - dodaje Karolina Lewandowska, koordynator Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Stąd prośba do wszystkich, którzy chcieliby dołożyć cegiełkę do remontu. Informacje o najpilniejszych potrzebach, a także formie wsparcia można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama