Nowy numer 38/2023 Archiwum

Dzień Modlitwy o Jedność i Uświęcenie Kapłanów w archidiecezji gdańskiej

Abp Tadeusz Wojda w liście skierowanym do kapłanów i osób konsekrowanych ustanowił tegoroczną uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Dniem Modlitwy o Jedność i Uświęcenie Kapłanów archidiecezji gdańskiej.

Metropolita gdański zwrócił się z prośbą do księży, aby w tym dniu zorganizowali godzinną adorację Najświętszego Sakramentu dla wszystkich kapłanów w parafiach oraz mieszkających poza plebanią, aby podjęli osobistą, szczerą refleksję nad swoim kapłańskim życiem. Prosił również o zrobienie rachunku sumienia, uwzględniając szczególnie postawy wobec współbraci. Zachęcił, aby przeprosić Pana Jezusa za wszystko, co było niezgodne z powołaniem i braterstwem kapłańskim, a także odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia, pierwszą tajemnicę chwalebną Różańca Świętego oraz odnowić akt zawierzenia kapłańskiego.

"Wszyscy dostrzegamy potrzebę odnowienia jedności, a to może się dokonać przez odnowę duchową, która jest owocem więzi z Jezusem Chrystusem. Im bliżej jesteśmy Chrystusa, tym bliżej jesteśmy siebie nawzajem. Im bliżej jesteśmy Chrystusa, tym łatwiej zobaczyć własne braki i uchybienia, tym łatwiej też prosić o przebaczenie i przebaczać innym. I wreszcie, im bliżej jesteśmy Chrystusa, tym łatwiej podjąć osobiste nawrócenie i trud budowania pełnej jedności" - zaznaczył abp Wojda.

"Życie i posługa kapłańska opiera się przede wszystkim na osobistej więzi z Jezusem Chrystusem, któremu tak bardzo zależy, abyśmy byli kapłanami według Jego serca. Nasz Pan, Najwyższy i Wieczny Kapłan, który rozpoczął w nas dobre dzieło, niech nas wspiera, umacnia i prowadzi w doskonałej wierności i jedności" - napisał metropolita gdański.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast