Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Gdanski w Internecie

Gdański

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 46/2025
    GN 46/2025 Dokument:(9491720,Błogosławieni ubodzy)
  • GN 45/2025
    GN 45/2025 Dokument:(9483911,Nie do opowiedzenia)
  • GN 44/2025
    GN 44/2025 Dokument:(9477129,O szarej godzinie)
  • Historia Kościoła (12) 06/2025
    Historia Kościoła (12) 06/2025 Dokument:(9471760,Sobór sprawił, że ludzie znowu zaczęli mieć pytania do Kościoła. Edytorial nowego wydania)
  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
gdansk.gosc.pl → Wiadomości → Konsekrowani u św. Józefa

Konsekrowani u św. Józefa przejdź do galerii

​W sobotę 19 czerwca w gdańskim kościele św. Józefa u ojców oblatów na wspólnej modlitwie z okazji jubileuszu zebrały się osoby życia konsekrowanego. Mszy św. przewodniczył o. Tomasz Jank OFMConv, wikariusz biskupi ds. zakonnych.

Spotkanie poprowadził o. Tomasz Jank, wikariusz biskupi ds. zakonnych.  
Spotkanie poprowadził o. Tomasz Jank, wikariusz biskupi ds. zakonnych.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Ojcowie oblaci zaprosili osoby życia konsekrowanego na modlitewne spotkanie do kościoła pw. św. Józefa w Gdańsku. - Każdego 19. dnia miesiąca zapraszamy do nas wspólnoty, z którymi wspólnie modlimy się w trwającym Roku św. Józefa. Bardzo się cieszę, że dzisiaj są to osoby konsekrowane z terenu archidiecezji gdańskiej. Przychodzimy do Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, by oddać mu cześć i prosić o wstawiennictwo, a także zawierzyć jemu nasze życie oraz życie naszych wspólnot - mówił o. Marcin Szafors OMI.

Spotkanie rozpoczęło się od nabożeństwa do św. Józefa, w trakcie którego odczytane zostały prośby i podziękowania skierowane do Oblubieńca Maryi. Następnie miała miejsce Msza św. w intencji osób życia konsekrowanego, której przewodniczył o. Tomasz Jank OFMConv, wikariusz biskupi do spraw zakonnych archidiecezji gdańskiej. - Otaczamy również modlitwą naszego arcybiskupa Tadeusza Wojdę, biskupów pomocniczych oraz wszystkich odpowiedzialnych za Kościół gdański - podkreślił. W trakcie homilii o. Jank zaznaczył, że Jezus zachęca nas, abyśmy chcieli dostrzec więcej niż naszą codzienność. - Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki zawsze powtarzał, by jednym z punktów dni rekolekcyjnych była wyprawa otwartych oczu. Taką też zachętę kieruje do nas Jezus, byśmy nasze oczy otworzyli i rozejrzeli się dostrzegając Boży dotyk w świecie - mówił kaznodzieja.

Po komunii świętej osoby życia konsekrowanego odczytały akt zawierzenia się wstawiennictwu św. Józefa. Kolejnym punktem spotkania była konferencja wygłoszona przez o. Tomasza, w której poruszył zagadnienie związane z byciem szczęśliwym dzięki wierze. - Dzisiejszy świat bardzo dynamicznie się zmienia i może nie jest takim, który chcielibyśmy widzieć. Nie oznacza to, że mamy popadać w smutek, rozdrażnienie czy znużenie. Bo z pewnością, ze względu na nasz stan duchowny, wiele osób się nam przygląda. Pokażmy więc, jak szczęśliwym można być dzięki Chrystusowi. Podzielmy się tym, że Go doświadczyliśmy, ale nie wymuszając na nikim niczego - podkreślił o. Jank.

Na zakończenie ojcowie oblaci zaprosili wszystkich na mały poczęstunek do herbaciarni.

« ‹ 1 › »
Konsekrowani u św. Józefa

Foto Gość DODANE 20.06.2021 AKTUALIZACJA 20.06.2021

Konsekrowani u św. Józefa

​W sobotę 19 czerwca w gdańskim kościele św. Józefa u ojców oblatów na wspólnej modlitwie z okazji jubileuszu zebrały się osoby życia konsekrowanego. Mszy św. przewodniczył o. Tomasz Jank OFMConv, wikariusz biskupi ds. zakonnych.  
oceń artykuł Pobieranie..

Justyna Liptak Justyna Liptak

|

GOSC.PL

publikacja 20.06.2021 19:50

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • GDAŃSK
  • MISJONARZE OBLACI
  • ROK ŚW. JÓZEFA

Polecane w subskrypcji

  • Izabela Portugalska ze św. Elżbietą Węgierską. XV-wieczne dzieło Petrusa Christusa
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    Izabela Portugalska ze św. Elżbietą Węgierską. XV-wieczne dzieło Petrusa Christusa
  • Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
    • Kościół
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
  • Ks. Mirosław Tosza: Ubóstwo zaprasza nas do relacji. Tym, co je zabija, jest poczucie sytości, tego, że nie potrzebujemy się nawzajem
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Ks. Mirosław Tosza: Ubóstwo zaprasza nas do relacji. Tym, co je zabija, jest poczucie sytości, tego, że nie potrzebujemy się nawzajem
  • Przez żołądek do serca. Ponad 3 miliony posiłków rocznie przygotowuje Caritas Polska dla potrzebujących
    • Światowy Dzień Ubogich
    • Marcin Jakimowicz
    Przez żołądek do serca. Ponad 3 miliony posiłków rocznie przygotowuje Caritas Polska dla potrzebujących
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X