Nowy numer 47/2022 Archiwum

Zaproszenie na Festiwal Decalogue

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu z okazji 30. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do wolnej Polski.

W sobotę 26 czerwca na placu przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się jednodniowy cykl koncertów i spotkań ewangelizacyjnych, zatytułowany "Festiwal Decalogue - 10 Prostych Słów". W ramach przedsięwzięcia zaplanowano koncerty Arki Noego, Józefa Skrzeka i Luxtorpedy oraz koncert główny - tytułowy "Decalogue", który będzie złożony z wystąpień wielu polskich artystów z elementami przemówień Jana Pawła II z 1991 roku.

"W sytuacji, w której wiele osób pyta, co robić, gdzie szukać odpowiedzi na chaos i brak autorytetów - odpowiedzią są słowa św. Jana Pawła II, wypowiedziane w 1991 roku podczas pielgrzymki do Polski: »Oto Dekalog, oto 10 słów. Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw. Przyszłość narodu, państwa, Europy i świata«" - informują organizatorzy.

Chodzi o przypomnienie nauczania Ojca Świętego, które jest wciąż aktualne, ukazanie wartości Dekalogu jako fundamentu życia chrześcijańskiego oraz źródła światła dla współczesnego świata. "Papieskie słowa sprzed lat, mimo odmiennego kontekstu, nic nie straciły ze swej aktualności. W czasach erozji zasad, rozmywania wartości i kwestionowania rzeczy świętych warto posłuchać wołania św. Jana Pawła II, proroka posłanego do własnej ojczyzny" - dodają organizatorzy.

Program:
15.00-16.00 - Arka Noego
18.30-19.00 - Józef Skrzek
19.15-19.55 - Luxtorpeda
20.00-21.00 - koncert główny „Decalogue”

Sprzedaż biletów prowadzona jest w kasach muzeum oraz na stronie internetowej: www.bilety.muzeum1939.pl.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański. "Gość Niedzielny" jest patronem medialnym festiwalu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama