Nowy numer 37/2021 Archiwum

Na rowerze z Gdańska na Jasną Górę

Po raz 19. pielgrzymi cykliści z archidiecezji gdańskiej wyruszą w drogę do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Trasa liczy ponad 500 km, które pokonają w 6 dni. Dla chętnych są jeszcze wolne miejsca.

Tegoroczna pielgrzymka wyruszy w poniedziałek 5 lipca z Gdańska tradycyjnie po Mszy św. w bazylice św. Brygidy o godz. 7. Kilkudziesięciu rowerzystów przez 6 dni będzie zmierzało na Jasną Górę. - Wyruszymy z Gdańska do Lipinek w poniedziałek, następnie pojedziemy do Brzozy, Ślesina, Turku i Wielunia. Na Jasną Górę przyjedziemy w sobotę 10 lipca. Następnego dnia - w niedzielę rano - wyruszymy autokarem w drogę powrotną - mówi ks. Wojciech Lange, który od lat organizuje rowerową pielgrzymkę.

Duszpasterzami i przewodnikami tegorocznej pielgrzymki będą ks. Lange i ks. Krzysztof Hapka. Codzienne pielgrzymowanie będzie rozpoczynała Msza św., a zakończy Apel Jasnogórski. Na trasie rowerzyści, jadący w małych grupach, będą w południe zatrzymywali się na modlitwę "Anioł Pański" i o godz. 15 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Ksiądz Lange zaprasza do udziału w tej formie pielgrzymowania. - To zdrowe połączenie tego, co dla ducha i dla ciała. Przy okazji, w rowerowym tempie, można poznać uroki okolic, przez które będziemy przejeżdżać. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, więc serdecznie zapraszam do wspólnego wyjazdu z nami do Matki Bożej Częstochowskiej - dodaje przewodnik pielgrzymki.

Zanim wyruszymy na pielgrzymi szlak rowerowy, warto przygotować rower do długiej drogi: sprawdzić wszystkie mocowania, stan opon, wyregulować hamulce i przerzutki. Można zrobić to samemu lub poprosić o pomoc serwis rowerowy.

Szczegółowe informacje i zapisy tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama