Nowy numer 48/2022 Archiwum

Zgłoś się do Kurtyny

Trwają zapisy do tegorocznego Przeglądu Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna "Kurtyna" w Gdyni.

To, co wyróżnia ten przegląd, który zasięgiem objął już całą Polskę, to fakt, że na tych samych prawach i zasadach rywalizują grupy teatralne, tworzone przez aktorów z niepełnosprawnościami, jak i składające się z osób w pełni sprawnych. W swoich sztukach poruszają tematy ważne, ponadczasowe, często dotykające sfery duchowej. Miejscem spotkań i główną sceną teatralną jest kościół Chrystusa Króla na Małym Kacku. Co ciekawe, mimo rozpoczętych dopiero co zapisów organizatorzy znają już 8 finalistów tej edycji.

 - Są to grupy, które zgłosiły się w zeszłym roku i zostały zakwalifikowane, zanim epidemia wymusiła zmianę formuły przeglądu. Dlatego zdecydowaliśmy, że nie będą musiały drugi raz brać udziału w eliminacjach, tylko automatycznie zagwarantowaliśmy im miejsce w konkursie - tłumaczy Jarosław Szydłak, organizator wydarzenia i prezes Stowarzyszenia KACK.

Ale to tylko część teatrów, które mogą zaprezentować się w Kurtynie. Organizatorzy czekają na dalsze zgłoszenia. Podobnie jak w latach poprzednich podczas przeglądu przy kościele stanie Cafe Wieża, a w niej kawa, herbata i słodkości. Będzie można również zaopatrzyć się w ręcznie wykonane przez siostry karmelitanki kartki bożonarodzeniowe. Odbędzie się także koncert finałowy dla widzów i uczestników. Nowością jest, że w tym roku spektakl otwarcia zagra grupa Nazaret, która działa pod skrzydłami Stowarzyszenia KACK.

Organizator, którym jest Stowarzyszenie "Katolickie Centrum Kultury" w Gdyni-Małym Kacku na zgłoszenia czeka do 30 września. Wszystkie szczegóły oraz regulamin znaleźć można TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama