Sukces naszych ministrantów

W zakończonych XVI Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej o Puchar KnC bardzo dobrze spisali się reprezentanci naszej archidiecezji. W swoich kategoriach wiekowych zajęli 4. i 8. miejsce.

Turniej odbył się w Rzeszowie. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych: ministrant (roczniki urodzenia 2009-2013), lektor młodszy (2005-2008) i lektor starszy (2000-2004). W rozgrywkach wzięły udział 72 drużyny z 20 diecezji i 2 prowincji zakonnych w Polsce, w sumie prawie 800 sportowców.

Archidiecezję gdańską reprezentowały parafie: św. Stanisława BM i bł. Karoliny Kózkówny w Leźnie w kategorii "ministrant", NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku-Zielonym Trójkącie w kategorii "lektor młodszy" oraz Bożego Ciała w Pręgowie w kategorii "lektor starszy".

Największy sukces osiągnęli chłopcy z gdańskiej parafii. - Zawody rozpoczęliśmy od przegranego meczu z Rawą Mazowiecką. Ale później odnieśliśmy już same zwycięstwa: z Zamościem, Toruniem, Ćmielowem (diecezja sandomierska), Racławicami (diecezja krakowska) i Tylmanową (diecezja tarnowska). Dzięki temu zajęliśmy 2. miejsce w grupie, awansując do finału A, czyli najlepszej ósemki turnieju. Mecz ćwierćfinałowy graliśmy z ministrantami z Kobylina (diecezja kaliska). Po pięknej walce na tablicy wyników był remis 0:0 i zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. Wygraliśmy i zakwalifikowaliśmy się do półfinału, czyli najlepszej czwórki. Tam spotkaliśmy się z ministrantami z parafii Bednary (diecezja łowicka). Mecz zakończył się przegraną i pozostała nam walka o 3. miejsce. Spotkania z radomską drużyną z parafii św. Stefana niestety również nie udało nam się wygrać. Niemniej osiągnęliśmy ogromny sukces, zajmując 4. miejsce w ogólnopolskich zawodach. Był to nasz pierwszy start w takiej imprezie - opowiada ks. Jan Kucharski, proboszcz parafii NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku-Zielonym Trójkącie.

Ministrantom z Leźna również udało się wyjść z grupy i awansować do fazy finałowej. Po zaciętej walce drużyna zajęła 8. miejsce w turnieju. Natomiast lektorzy z Pręgowa zakończyli rozgrywki na fazie grupowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..