Nowy numer 39/2023 Archiwum

O życiu w czystości i relacji z Bogiem na YouTubie

Projekt "Dziewice" to cykl filmików, które dalekie są w swojej treści od nudnych i moralizatorskich tonów na temat życia w czystości. To raczej świadectwo tych, które postawiły na solidny fundament - Boga i relacje z Nim.

Sara, Iza i dwie Asie wzięły udział w niecodziennym przedsięwzięciu, którego autorką jest Kinga Grom, chrześcijański coach oraz założycielka kanału Wdzięczne Serce. Wśród zaproszonych do udziału w nagraniu są singielki, żona i mama dwójki dzieci, a także dziewczyna, która za kilka dni powie sakramentalne "tak".

Dzielą się swoimi historiami, przemyśleniami, obawami i radościami. Mówią o swoich pasjach oraz planach na przyszłość. Opowiadają, dlaczego zdecydowały się na życie w czystości oraz jak realizują to postanowienie.

Uczestniczki zgodnie przyznają, że początkowo miały obawy, by odpowiedzieć na zaproszenie do nagrania. Bo chociaż towarzyszy im pewność co do podjętej decyzji, po ludzku się bały. - Czuję się powołana do ewangelizacji i już kilka lat temu pojawił się w gronie moich znajomych taki pomysł. Wtedy zabrakło nam profesjonalnego sprzętu i zasięgów, którymi obecnie dysponuje Kinga. Nie zmienia to faktu, że kiedy zaprosiła mnie do projektu, zaczęłam się zastanawiać, czy na pewno chcę się pokazać i opowiedzieć o bardzo intymnej sferze życia - mówi Sara.

Chociaż w projekcie wypowiadają się same kobiety, czystość nie jest zarezerwowana tylko dla nich. - Nie wykluczam, że powstanie cykl z panami w roli głównej, ale zdecydowałam, że na początek chciałabym obalić mity, które towarzyszą dziewictwu wśród dziewczyn - mówi coach.

A, jak podkreśla, jest ich wiele. - Słyszę, że dziewice to dziewczyny zaniedbane, szare myszki, których nikt nie chciał, dlatego żyją w czystości. Projekt pokazuje, że jest inaczej, bo moimi gośćmi są piękne, mądre i pewne siebie dziewczyny, które realizują siebie i swoje pasje. Czystość wybrały świadomie, by w bliskości z Bogiem tworzyć z drugim człowiekiem relacje dobrej jakości. Oczywiście, doświadczają swoich słabości i o nich także opowiadają w rozmowach. Zachęcam do wysłuchania ciekawych i budujących historii moich gości - mówi Kinga.


Więcej o projekcie, a także o historiach uczestniczek w 28. numerze "Gościa Gdańskiego" na 18 lipca.

Odkrywał moje ciało, ale nie odkrywał mnie | DZIEWICE
Wdzięczne Serce
8 LAT w czystości i ślub | DZIEWICE
Wdzięczne Serce
Byłam bardzo słaba | Projekt DZIEWICE
Wdzięczne Serce
Czekałam z seksem do ślubu | Projekt DZIEWICE
Wdzięczne Serce
Dlaczego seks przed ślubem jest grzechem? | Projekt DZIEWICE
Wdzięczne Serce
Nasze wrażenia z projektu i modlitwa o czystość | DZIEWICE
Wdzięczne Serce

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast