Nowy numer 39/2023 Archiwum

Zmarł ks. Jerzy Kownacki - uroczystości pogrzebowe

W piątek 16 lipca, w 80. roku życia i 57. roku kapłaństwa, zmarł ks. kan. dr Jerzy Kownacki. Msza św. pogrzebowa odbędzie się we wtorek 20 lipca o godz. 9 w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku.

Bezpośrednio po Eucharystii nastąpi przejazd na cmentarz katolicki w Sopocie. Kondukt żałobny wyruszy spod bramy głównej.

W przededniu, w poniedziałek 19 lipca o godz. 17 nastąpi wprowadzenie trumny do katedry. Następnie o godz. 17.30 zostanie odmówiony różaniec, a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. parafialna. O godz. 20 Eucharystia z udziałem Kapituły Archikatedralnej, profesorów i wykładowców Gdańskiego Seminarium Duchownego oraz kapłanów wychowanków zakończona Apelem Jasnogórskim.

Zapraszając do udziału w uroczystościach pogrzebowych śp. ks. kan. Jerzego Kownackiego polecamy Go Miłosiernemu Bogu w naszych modlitwach.

Requiescat in pace!


Ksiądz Kownacki urodził się 11 września 1941 r. w Toruniu. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1964 r. w wieku zaledwie 23 lat, po uzyskaniu specjalnej zgody od papieża Pawła VI. Był absolwentem drugiego rocznika w historii Gdańskiego Seminarium Duchownego. Ksiądz Kownacki ukończył Papieski Instytut Liturgiczny, Papieski Instytut Laterański i Papieski Instytut Pastoralny w Rzymie.

W 1971 r. pracował w Radiu Watykańskim. Przez ponad 28 lat prowadził audycje w Radiu Plus. Szczególnie znany jest z porannej audycji "Ksiądz dobrze nastawiony". Współpracował również z Radiem Gdańsk i Telewizją Polską. W 2001 r. otrzymał tytuł Radiowa Osobowość Roku. Świadek obrad Soboru Watykańskiego II. W 1987 r. był ceremoniarzem Jana Pawła II podczas jego pielgrzymki w diecezji gdańskiej. Wydał dwie książki - "Na dobry dzień" oraz "Na kolejny dobry dzień". Przez całe swoje życie pełnił funkcję ceremoniarza biskupiego i wykładowcy liturgiki w Gdańskim Seminarium Duchownym. Zmarł 16 lipca, we wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej, w godzinach porannych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast