Pomoc na rzecz powodzian

Bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej KEP spotkał się z Josefem Neumannem, posłem landtagu Nadrenii Północnej-Westfalii, który podziękował za pomoc Caritas po powodziach w tamtym regionie Niemiec.

Gwałtowne burze oraz powodzie wywołały ogromne spustoszenie w Niemczech. Wiele osób straciło dobytek życia. Wiele także zginęło.

W geście solidarności w kościołach zorganizowane zostały zbiórki funduszy, które za pośrednictwem Caritas zostały przekazane na rzecz pomocy poszkodowany.

- Pomaganie tym, którzy są w potrzebie to inicjatywa wpisana w naturę Caritas. Gdziekolwiek na świecie dzieją się dramaty i jest potrzebne wsparcie, to Caritas zawsze odpowiada konkretną pomocą - mówi bp Szlachetka.

- Nie mogło więc być inaczej, kiedy byliśmy świadkami niszczycielskich powodzi, które przyniosły tak wiele nieszczęść w Nadrenii Północnej-Westfalii, by nasza diecezjalna Caritas nie podjęła akcji pomocowej - podkreśla bp Szlachetka. 

J. Neumann podziękował w imieniu mieszkańców Nadrenii Północnej-Westfalii za wsparcie w tym trudnym dla nich czasie. - Chciałem bardzo podziękować Kościołowi i polskiej Caritas za zbiórki pieniędzy zorganizowane na rzecz naszych powodzian. Nasza sytuacja jest bardzo trudna, wręcz dramatyczna, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane serce - mówił J. Neumann.

  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..