W Gdańsku odbędzie się 30. Pielgrzymka Trzeźwościowa

W uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia o godz. 14, wystartuje jubileuszowa pielgrzymka grup trzeźwościowych. W matemblewskim sanktuarium Mszę św. o godz. 18 odprawi abp Tadeusz Wojda SAC.

W czasie wędrówki uczestnicy chcą polecać Matce Bożej sprawę trzeźwości wszystkich Polaków. - Spotkajmy się i podejmijmy ten dar wspólnej modlitwy i świadectwa, któremu przyświecać będzie tegoroczne hasło: "Trzeźwością pokonywać kryzys". Maryja Wniebowzięta niech będzie dla nas Przewodniczką i wspiera nas w szlachetnych postanowieniach dobrowolnej abstynencji, podejmowanej z miłości do bliźnich i do naszej ojczyzny - zachęcają organizatorzy pielgrzymki.

Do udziału zaproszeni są członkowie trzeźwościowych ruchów kościelnych, grup samopomocowych, klubów abstynenta oraz wszystkie osoby, którym bliska sercu jest trzeźwość i szczęście polskich rodzin.

Program pielgrzymki - 15 sierpnia:
- godz. 14, plac przed archikatedrą oliwską - zawiązanie wspólnoty i wyjście na pielgrzymi szlak,

- w drodze - Koronka do Miłosierdzia Bożego, świadectwa trzeźwości i abstynencji oraz wspólny śpiew i katecheza. Modlitwa różańcowa w intencji trzeźwości. Akt zawierzenia uczestników i ich rodzin Matce Bożej,

- ok. godz. 16.30 - przybycie do Matemblewa - informacje, konkurs rysunkowy dla dzieci, kawa i herbata, chleb ze smalcem i ogórkiem,

- godz. 18 - Msza św. pod przewodnictwem metropolity gdańskiego i Apel Maryjny na zakończenie pielgrzymki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..