Nowy numer 48/2023 Archiwum

Do Gdańska przybędą symbole ŚDM

Krzyż Światowych Dni Młodzieży i ikona Maryi Ocalenia Ludu Rzymskiego przybędą we wtorek 31 sierpnia do archidiecezji gdańskiej. Młodzi ludzie zgromadzą się na modlitwie w kościele pw. św. Brata Alberta w Gdańsku-Przymorzu.

Powitanie symboli ŚDM nastąpi o godz. 19.30, a pół godziny później zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Tadeusza Wojdy. Następnie zaplanowano modlitwę uwielbienia prowadzoną przez młodzież i konferencję o historii oraz znaczeniu symboli. Dalej uczestnicy ŚDM w Krakowie i Panamie podzielą się swoimi przeżyciami. O godz. 22.30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, zwieńczona uroczystym błogosławieństwem.

Symbole ŚDM po raz 5. peregrynują po Polsce. Pierwszy raz zostały przywiezione do naszego kraju w sierpniu 1991 r. w ramach VI ŚDM w Częstochowie. Ostatni - w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie.


Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan obecności symboli ŚDM w parafii pw. św. Brata Alberta, mieszczącej się przy ul. Olsztyńskiej 2 w Gdańsku-Przymorzu:

19.30 - oczekiwanie i powitanie symboli ŚDM
20.00 - Msza św. pod przewodnictwem abp. Tadeusza Wojdy
21.00 - modlitwa uwielbienia - młodzież
21.30 - konferencja: historia i znaczenie symboli ŚDM
22.00 - wspomnienia i świadectwa - Kraków 2016, Panama 2019
22.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu
23.15 - uroczyste błogosławieństwo

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama