Zostań wolontariuszem Biegu Drogą Dobra

Caritas Archidiecezji Gdańskiej zaprasza wolontariuszy, którzy chcieliby wesprzeć tegoroczną edycję Biegu Drogą Dobra.

Poprzez to wydarzenie Caritas Archidiecezji Gdańskiej chce zaszczepić ducha zdrowej sportowej rywalizacji w poszanowaniu swoich odmienności, słabości i ograniczeń. Wydarzenie propaguje wolontariat, a także aktywny styl życia oraz zachęca do budowania i umacniania relacji rodzinnych.

- Zapraszamy nie tylko uczestników, ale także wolontariuszy, którzy pomogą nam w przygotowaniu trasy i miejsca wydarzenia, wskazywania drogi na trasie, pomocy w rozdysponowaniu pakietów startowych i medali, a także przy stoiskach w miasteczku biegowym - informuje Justyna Knaak, koordynator wolontariatu w Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Trzecia edycja Biegu Drogą Dobra odbędzie się już 19 września w Bąkowie, na terenach rekreacyjnych gminy Kolbudy. Dystans głównego biegu wyniesie 10 km, ale oprócz tego przygotowane zostały także inne możliwości (marsz nordic walking, biegi dla dzieci i młodzieży oraz rodzinny przejazd rowerowy).

- Swoje zaangażowanie zadeklarowali nasi stali wolontariusze. Zależy nam jednak na tym, aby dotrzeć do nowych osób i pokazać, jak różnorodne są działania Caritas, ponieważ każdy znajdzie u nas coś dla siebie - dodaje J. Knaak.

 Osoby zainteresowane wsparciem imprezy mogą rejestrować się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..