Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Zostań wolontariuszem Biegu Drogą Dobra

Caritas Archidiecezji Gdańskiej zaprasza wolontariuszy, którzy chcieliby wesprzeć tegoroczną edycję Biegu Drogą Dobra.

Poprzez to wydarzenie Caritas Archidiecezji Gdańskiej chce zaszczepić ducha zdrowej sportowej rywalizacji w poszanowaniu swoich odmienności, słabości i ograniczeń. Wydarzenie propaguje wolontariat, a także aktywny styl życia oraz zachęca do budowania i umacniania relacji rodzinnych.

- Zapraszamy nie tylko uczestników, ale także wolontariuszy, którzy pomogą nam w przygotowaniu trasy i miejsca wydarzenia, wskazywania drogi na trasie, pomocy w rozdysponowaniu pakietów startowych i medali, a także przy stoiskach w miasteczku biegowym - informuje Justyna Knaak, koordynator wolontariatu w Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Trzecia edycja Biegu Drogą Dobra odbędzie się już 19 września w Bąkowie, na terenach rekreacyjnych gminy Kolbudy. Dystans głównego biegu wyniesie 10 km, ale oprócz tego przygotowane zostały także inne możliwości (marsz nordic walking, biegi dla dzieci i młodzieży oraz rodzinny przejazd rowerowy).

- Swoje zaangażowanie zadeklarowali nasi stali wolontariusze. Zależy nam jednak na tym, aby dotrzeć do nowych osób i pokazać, jak różnorodne są działania Caritas, ponieważ każdy znajdzie u nas coś dla siebie - dodaje J. Knaak.

 Osoby zainteresowane wsparciem imprezy mogą rejestrować się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama