Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Zaproszenie na wStańisław 3.0

Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej zaprasza na wydarzenie uwielbieniowo-ewangelizacyjne "wStańisław". To już trzecia edycja imprezy, która przyciąga ludzi w różnym wieku.

Nazwa nawiązuje do słów papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, aby "wstać z kanapy" i zacząć uwielbiać Chrystusa. To również nawiązanie do patrona młodzieży, czyli św. Stanisława Kostki. Już w młodym wieku odczytał on swoje powołanie i nie wahał się go zrealizować.

W tym roku podtytuł akcji brzmi: "od nowa". - Nigdy nie jest za późno na spotkanie z Jezusem. Na to, by zacząć swoje życie od nowa przez Jego miłosierdzie. Dlatego zaprosiliśmy wyjątkowego gościa - Janka Melę, podróżnika, który doświadczył w swoim życiu wielkiego cierpienia. Uległ wypadkowi, który zmienił wszystko. Mimo niepełnosprawności nie poddał się. Razem z Markiem Kamińskim zdobył bieguny - północny i południowy. Jest takim znakiem, że mimo problemów i wielu trudności można od nowa wejść w życie i mobilizować innych do tego, by się nie poddawali. To jest dla nas bardzo ważne, by tę jego motywację przekazać młodym ludziom, a także tym wszystkim, którzy wezmą udział w wydarzeniu - podkreśla ks. Piotr Nadolski, pomysłodawca imprezy.

Na scenie pojawią się także dwa zespoły. - Zaprosiliśmy lokalny zespół Bogu Chwała, bo chcemy w tej edycji wesprzeć muzyków z naszego podwórka. Jeszcze przed pandemią każdego roku organizowali uwielbienie na Boże Ciało w Rumi. Będzie z nami również zespół Owca z wokalistką Agnieszką Musiał, która często występuje w czasie trasy koncertowej Betlejem w Polsce - wyjaśnia ks. Piotr.

Impreza jest bezpłatna i przeznaczona dla każdego, niezależnie od wieku. W tym roku organizatorzy zdecydowali, że na koniec będą rozdawać przygotowane wcześniej ulotki z informacją na temat różnych wspólnot. - Ma to być konkretne narzędzie, by ułatwić poszukiwania osobom, które jeszcze nie odnalazły swojego miejsca w Kościele. By "wStańisław" dał możliwość zakorzenienia się w konkretnym miejscu, gdzie można się formować - wyjaśnia ks. Piotr.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama