Formacyjny Dom Młodzieży zaprasza

- Istotą Formacyjnego Domu Młodzieży jest spotkanie. Chcemy, aby osoby, które będą tutaj przychodzić, miały świadomość, że razem tworzymy to miejsce - mówi ks. Piotr Wiecki.

Formacyjny Dom Młodzieży powstał z myślą o młodych. - Chcemy pomóc im uwierzyć w siebie, a potem w tym, by swoimi talentami i darami mogli dzielić się z innymi. To jest dom formacji, a więc będziemy uczyć młodzież kreatywnego bycia ze sobą oraz odpowiedzialności za drugą osobę. Żeby młodzi ludzie nie myśleli tylko o sobie, ale potrafili zauważyć potrzeby bliźnich - zaznacza ks. Wiecki.

- FDM chcemy tworzyć razem. Potrzebne jest jednak zaangażowanie i otwarcie się na drugiego człowieka. Bo w każdym z nas jest ogromny potencjał bycia "dla" i służenia innym. Problem w tym, że niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą albo po prostu nie odkryli tego - dodaje duszpasterz młodzieży.

Jakie propozycje czekają tu na młodych? - Trzeba zadać sobie pytanie: w jaki sposób jesteśmy w stanie budować relacje między sobą? Trudno byłoby to zrobić, gdybyśmy wyciągnęli swoje telefony komórkowe i spędzali czas, surfując po portalach społecznościowych. Natomiast jeżeli będziemy w stanie pograć razem w kalambury, mafię, krzesełka, obejrzeć wspólnie mecz czy film, nauczyć się tańca lub wyciągnąć gitarę, pograć, pośpiewać, to myślę, że wtedy bardziej zbliżymy się do siebie, a przez to poznamy również miłość Pana Boga wobec nas - mówi Łukasz Stopa, animator w FDM.

Spotkania dla wszystkich chętnych odbywają się w piątki od godz. 19 do 21.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..