Szkoła Barnaby nadal rekrutuje

Jeszcze można się zapisać na kolejny rok formacyjny w ramach zajęć prowadzonych przez Szkołę Barnaby. W ofercie są nowe kursy.

Szkoła Liderów i Animatorów została stworzona z myślą o świeckich, duchownych i osobach konsekrowanych, które chcą pogłębiać wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu teologii pastoralnej w posłudze duszpasterskiej, by mogli świadomie i z zaangażowaniem posługiwać we wspólnotach.

Dwie pierwsze edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zajęcia mają formę popularnonaukowych wykładów, podzielonych na zajęcia teoretyczne i praktyczne z warsztatami, które zostały tak opracowane, aby dać słuchaczom narzędzia pomagające w efektywnym prowadzeniu wspólnoty.

W tym roku w ramach Szkoły Barnaby przewidziane zostały dwa nowe kursy - maryjny i animatorów.

Pierwszy będzie trwał rok. Stworzony został przy współpracy z Modlitwą o Potomstwo. W programie kursu znajdą się podstawy biblijne oraz dogmatyczne dotyczące mariologii. Powstał z myślą o tych, którzy pragną uczyć się od Maryi miłości do Boga. Spotkania mają przybliżyć kult i postać Maryi w kontekście Kościoła katolickiego.

Drugim, również rocznym kursem jest ten dla animatorów. Powstał z myślą o młodzieży. Ma w praktyczny sposób przygotować animatorów do prowadzenia diecezjalnych oratoriów młodych oraz innych wspólnot i grup młodzieżowych z uwzględnieniem nowych metod ewangelizacyjnych.

Zapisy na wszystkie kursy w Szkole Barnaby jeszcze trwają. Więcej informacji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..