Jak przekazywać Ewangelię - rusza kurs dla wiernych

Roczny kurs "Jak dzielić się radością Ewangelii z innymi?" to propozycja gdańskiej Fundacji "Radość Ewangelii". Oferta jest skierowana do osób, które chcą poznawać różne sposoby i narzędzia przekazu Ewangelii.

Spotkania będą prowadzone w formie formacyjno-warsztatowej, aby pogłębić wiedzę z zakresu nauczania i życia Kościoła dotyczącego ewangelizacji. - W trakcie zajęć będzie można poznawać doświadczenia różnych ruchów i wspólnot, a także odkrywać praktyczne narzędzia do dzielenia się Dobrą Nowiną w różnych środowiskach. Treści kursu będą oparte o nauczanie papieża Franciszka, zawarte w adhortacji apostolskiej "Evangelii gaudium" (Radość Ewangelii) - mówi Aneta Puszko OV z Fundacji "Radość Ewangelii".

"Życie umacnia się, gdy jest przekazywane, a słabnie w izolacji i pośród wygód. Istotnie, najbardziej korzystają z możliwości życia ci, którzy rezygnują z wygodnego poczucia bezpieczeństwa i podejmują z pasją misję głoszenia życia innym... Odnowione przepowiadanie ofiaruje wierzącym, także oziębłym lub niepraktykującym, nową radość oraz nową ewangelizacyjną żywotność. Za każdym razem, gdy staramy się powrócić do źródeł i odzyskać pierwotną świeżość Ewangelii, pojawiają się nowe drogi, twórcze metody, inne formy wyrazu, bardziej wymowne znaki, słowa zawierające nowy sens dla dzisiejszego świata" - pisze w "Evangelii gaudium" papież Franciszek.

Jak piszą organizatorzy: "Jeśli zastanawiasz się, jak przekazywać swoje doświadczenie Boga i wiary bliskim, na uczelni, w pracy, na ulicy i chcesz być świadkiem, który pociąga do Boga, a nie zniechęca; jeśli nie wiesz, jak reagować na słabości Kościoła i pragniesz, aby Twoja wspólnota jeszcze gorliwiej ewangelizowała i podejmowała dzieła miłosierdzia; jeśli szukasz miejsca w Kościele, by w praktyce włączyć się w ewangelizację lub dzieła miłosierdzia, chcesz czerpać z doświadczenia innych i dzielić się swoim oraz masz gotowość do aktywnego udziału w warsztatach, czasem łamiących schematy twojego myślenia, zapraszamy na kurs".

Zajęcia kursowe odbywają się w 2. i 4. poniedziałek miesiąca od października br. do czerwca 2022 r., w godz. 18.45 -20.30. Początek zajęć: 11 października.

Miejscem spotkań jest dom parafialny wspólnoty NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku-Zielonym Trójkącie. Kurs jest odpłatny, a część należności należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania potwierdzenia przyjęcia. Pozostałą kwotę najpóźniej do 7 października. Liczba miejsc ograniczona. Potwierdzenie przyjęcia zostanie wysłane do uczestników mailem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..