Nowy numer 20/2024 Archiwum

Bogactwo Słowa nad morzem

Kolejny raz na gdyńskiej plaży miejskiej odbyło się czytanie Pisma Świętego. Słowu Bożemu na Bulwarze Nadmorskim przysłuchiwali się w sobotę 25 września m.in. uczestnicy gdyńskiego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Spotkanie na plaży rozpoczął ks. inf. Edmund Skalski, proboszcz parafii NMP Królowej Polski, który mówił o znaczeniu Pisma Świętego w życiu człowieka. W tym roku do wspólnego czytania zostały wybrane fragmenty Starego i Nowego Testamentu. - Czytaliśmy Księgę Mądrości i Ewangelię św. Marka, by ukazać niezwykłe bogactwo treści, formy i samego języka biblijnego. Cieszy nas szczególnie, że w akcji wzięła udział w zdecydowanej większości młodzież. Fragmenty Biblii czytali uczniowie szkoły katolickiej z gdyńskiego Obłuża oraz VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni - mówi Jan Klawiter z fundacji "Słowo", organizator akcji.

Prócz młodzieży fragmenty obu ksiąg Pisma Świętego czytały osoby dorosłe, a także członkowie Domowego Kościoła. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła diakonia z Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Jak zapewniają organizatorzy, za rok ”Słowo na plaży” odbędzie się latem, najprawdopodobniej w czerwcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama