Jesienne ORGANy PLUS+ w Gdańsku

Szykuje się dźwiękowa podróż w ramach 6 koncertów festiwalu muzycznego ORGANy PLUS+. Jak zapowiadają organizatorzy, będą to odwiedziny w rożnych miejscach świata, z towarzyszeniem śpiewu polskich i zagranicznych gwiazd oraz gry gdańskich organów.

Festiwal rozpocznie się we franciszkańskim kościele Świętej Trójcy w Gdańsku. 30 września o godz. 19, dzięki współpracy z Cornelią Pieper, konsulem generalnym RFN, wraz z młodymi muzykami zespołu Europäisches Hanse-Ensemble pod dyrekcją chórmistrza Manfreda Cordesa z Niemiec wystartuje pierwszy z koncertów. - Będzie to niezwykła podróż do XVII-wiecznych miast Hanzy. Posłuchamy muzyki, która uświetniała nad Bałtykiem uroczystości publiczne i święta kościelne. W ten sposób nasz festiwal dołącza małą cegiełkę do obchodów okrągłych jubileuszy, które są związane z Gdańskiem i najnowszą historią Polski. Przede wszystkim jest to 30. rocznica podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Lokalnie świętujemy również 45 lat partnerstwa miast hanzeatyckich Gdańska i Bremy oraz 30 lat działalności Towarzystwa "Polska-Niemcy" w Gdańsku, działających na rzecz pojednania pomiędzy naszymi narodami - tłumaczy Andrzej Szadejko, dyrektor festiwalu.

Festiwal ORGANy PLUS+ to światowej sławy wykonawcy, oryginalne dawne instrumenty i techniki wykonawcze. Do tego niezmieniona od stuleci akustyka gotyckiego kościoła Świętej Trójcy, rokokowego Pałacu Opatów oraz neogotyckiego kościoła św. Jana Bosko, a także unikatowe wnętrze kościoła św. Jana. - W trakcie wydarzenia będzie można usłyszeć muzykę niesłyszaną nigdzie indziej w Polsce. To wszystko sprawi, że staniemy się uczestnikami wydarzeń muzycznych sprzed wieków - zachęca dyrektor festiwalu.

Szczegółowy program na www.organyplus.com.


Redakcja "Gościa Niedzielnego" jest patronem medialnym festiwalu ORGANy PLUS+.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..