Nowy numer 39/2023 Archiwum

W Gdańsku odbędzie się I Diecezjalne Forum Muzyczne

Od 19 do 21 listopada w auli Jana Pawła II w Gdańsku-Oliwie odbędzie się I Diecezjalne Forum Muzyczne. Oprócz wspólnego grania i śpiewania przewidziano czas na modlitwę i panel dyskusyjny.

Pasją Michała i Dawida jest muzyka. Znają się od kilku lat i wspólnie podejmują różne kościelno-muzyczne przedsięwzięcia. Michał jest obecnie na drugim roku Gdańskiej Szkoły Kantorów. Prowadzi też chór wspólnoty Zjednoczeni w Duchu. Dawid natomiast jest szefem zespołu Holy Wins, działającego przy parafii pw. św. Brata Alberta na gdańskim Przymorzu i tam też posługuje jako drugi organista.

Młodzi mężczyźni przy współpracy z Archidiecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży organizują Diecezjalne Forum Muzyczne. Ma ono trzy cele. - Przede wszystkim chcemy spotkać się, aby podziękować Panu Bogu za już istniejące zespoły, które systematycznie, co tydzień, dbają o oprawę muzyczną Mszy św. w swoich parafiach. Drugim jest wymiana doświadczeń, spostrzeżeń i kontaktów. A trzeci to podnoszenie poziomu i świadomości liturgicznej - mówi Michał Stopa. - To nie będą warsztaty z muzyki liturgicznej ani rekolekcje dla muzyków, ale forum, a więc przestrzeń spotkania, podczas którego będzie czas na wspólne granie, śpiewanie, modlitwę i rozmowę - wskazuje Dawid Kamiński.

W planie wydarzenia znalazły się m.in. panele dyskusyjne, w których poruszone zostaną tematy dotyczące posługi w Kościele od strony muzycznej, duchowej czy technicznej. Będzie też czas na wspólną modlitwę uwielbienia. Zwieńczeniem forum będzie przygotowanie oprawy muzycznej uroczystej Mszy św. w archikatedrze oliwskiej w Niedzielę Chrystusa Króla, która równocześnie jest Światowym Dniem Młodzieży obchodzonym w diecezji.

Do udziału w forum zaproszeni są wszyscy posługujący muzycznie w Kościele, a więc organiści, kantorzy, chórzyści, instrumentaliści, członkowie schol i zespołów charyzmatycznych. Wydarzenie odbywać się będzie się od 19 do 21 listopada w auli Jana Pawła II przy Gdańskim Seminarium Duchownym w Oliwie. Zgłoszenia przyjmowane są do końca października. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej www.mlodziez.diecezja.gda.pl oraz na profilu facebookowym - Diecezjalne Forum Muzyczne. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Więcej o I Diecezjalnym Forum Muzycznym w 40. numerze "Gościa Gdańskiego" na 10 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast