Nowy numer 42/2021 Archiwum

Po raz 4. Morze Modlitwy w archidiecezji

Modlitewna inicjatywa Kościoła Domowego archidiecezji gdańskiej to okazja do zawierzenia miast i wsi opiece Maryi.

Październik jest tradycyjnie miesiącem związanym z modlitwą różańcową. Do codziennego spotkania z Różańcem zapraszają członkowie Kościoła Domowego naszej archidiecezji. W 2013 r. zawierzono Maryi całą archidiecezję gdańską. Jednak do 2018 r. nie prowadzono dużej akcji różańcowej. W czwartek 7 października członkowie DK i wierni rozpoczęli po raz 4. inicjatywę ”Morze Modlitwy – Zawierz Maryi swoją miejscowość”.

– Inicjatywa organizowana jest przez członków Diakonii Społecznej Ruchu ŚwiatłovŻycie. W trosce o społeczność i przestrzeń, w której żyjemy, w naszych miastach, miasteczkach i wsiach, zachęcamy do podjęcia konkretnego zobowiązania modlitewnego. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w akcji, zobowiązuje się do codziennego odmawiania dziesiątki Różańca w intencji swojej miejscowości do 8 grudnia. W ten sposób chcemy odpowiedzieć na wezwanie Maryi, która w Gietrzwałdzie i Fatimie prosiła o codzienne odmawianie Różańca – mówi Renata Kęsicka z Domowego Kościoła AG, organizatorka akcji.

Modlitewna akcja zakończy się 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Natomiast w niedzielę 5 grudnia o godz. 13 organizatorzy zapraszają do archikatedry oliwskiej na Eucharystię z uwielbieniem w intencji samorządowców i mieszkańców naszej archidiecezji.

Wydarzenie objął patronatem abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.


Więcej szczegółów na stronie: www.morzemodlitwy.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama