Nowy numer 3/2022 Archiwum

Spotkanie abp. Wojdy z kapelanami szpitalnymi

W gdańskim kościele Chrystusa Króla odbyło się spotkanie kapelanów szpitalnych z metropolitą gdańskim.

Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Medytacją biblijną odnoszącą się do posługi wśród chorych na podstawie Hymnu o miłości św. Pawła poprowadził ks. Błażej Kwiatkowski, duszpasterz służby zdrowia archidiecezji gdańskiej.

Następnie księża kapelani, diecezjalni i zakonni, wysłuchali konferencji ks. dr. Arkadiusza Zawistowskiego, krajowego duszpasterza służby zdrowia, który omówił współczesne trendy, perspektywy i kierunki rozwoju posługi w szpitalach w nawiązaniu do regulacji prawnych w różnych krajach. Nie zabrakło okazji do zadawania pytań, wymiany doświadczeń i świadectw związanych z posługą w szpitalach.

Abp Tadeusz Wojda, podsumowując spotkanie, podziękował księżom za ich trudną, a często niedostrzeganą służbę. Przy okazji podzielił się swoim doświadczeniem z posługi wśród chorych i cierpiących oraz zachęcił obecnych kapłanów do dalszego zaangażowania podkreślając przy tym trzy cechy, które powinny charakteryzować kapelanów szpitalnych: dyspozycyjność, cierpliwość i dobroć.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy