Nowy numer 3/2022 Archiwum

Genialny głos Boga

– Wspólnota daje mi pozytywnego kopa do realizowania swoich celów, odkrywania i rozwijania talentów – bycia w relacji z Jezusem i bliźnim – mówi Agata Ambroży.

Światowy Dzień Młodzieży, przeżywany w diecezjach od tego roku w uroczystość Chrystusa Króla, jest zawsze dobrym czasem, żeby zastanowić się, czego młodzi oczekują od Kościoła.

Eventowa wiara

Mikołaj Piotrkowski z domu wyniósł podstawowe sakramenty inicjacji chrześcijańskiej. Ale nie wiarę. – Moja rodzina nie przekazała mi praktyki wiary ani tak naprawdę wiary – mówi. Sam przyznaje, że do krytykowania Kościoła zawsze był pierwszy.

– To była dla mnie instytucja. Myślałem o nim źle, twierdząc, że klerowi zależy tylko na pieniądzach. Swoje zdanie wyrażałem głośno, najczęściej wśród swoich rówieśników – opowiada. I możliwe, że Mikołaj nadal tak postrzegałby Kościół, gdyby nie myśli o... ślubie. – Byłem na etapie przygotowań do bierzmowania. Motywowało mnie to, że chcę w przyszłości założyć rodzinę. I właśnie w trakcie jednego ze spotkań, kiedy byłem po spowiedzi św., pierwszy raz w życiu doświadczyłem Bożej miłości. To było takie osobiste spotkanie z żywym Jezusem. Nie, nie sprawiło to, że uwierzyłem, ale była to iskra, która pociągnęła mnie dalej – wspomina.

Swoje poszukiwania Boga rozpoczął wśród młodych ludzi – znajomych, a później przyjaciół, którzy byli w Kościół zaangażowani. To oni opowiedzieli i przybliżyli Mikołajowi Jezusa. – Mówili mi o Bogu, ewangelizowali mnie, dając świadectwo tego, czego sami doświadczyli w relacji z Nim. To było zupełnie nowe spojrzenie na wiarę – przyznaje. Następnym krokiem były Wieczory Modlitwy Młodych. – Doświadczyłem wspólnoty Kościoła młodego, niezwykle radosnego. Do tej pory nie wiedziałem, że w Kościele można się cieszyć, że dostępna jest tam w ogóle radość. To było coś fenomenalnego! – mówi Mikołaj. Przyznaje jednocześnie, że z perspektywy czasu widzi, iż rodząca się w nim wiara była bardzo eventowa – od wyjazdu do wyjazdu na WMM. Ale to też się zmieniło.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy