Nowy numer 48/2021 Archiwum

Przed nami 13. Colloquia Gedanensia

W dniach 19-20 listopada odbędzie się kolejna Międzynarodowa Konferencja Naukowa z cyklu "Colloquia Gedanensia".

Konferencja "Colloquia Gedanensia", jako interdyscyplinarne sympozjum, od trzynastu już lat wpisują się w naukową debatę nad życiem człowieka, ukierunkowaną zwłaszcza na jego sferę duchowo-religijną w kontekście historycznych i współczesnych uwarunkowań i wyzwań. 

Wezmą w niej udział ludzie nauki z Polski oraz Chorwacji, Hiszpanii, Meksyku, Słowenii, Stanów Zjednoczonych i Turcji. Tegoroczne wykłady będą koncentrowały się wokół tematu: "Odpoczynek – jak, gdzie, kiedy i po co? Od przerwy między wykładami po odpoczynek wieczny". 

Celem konferencji jest wymiana myśli naukowej i osiągnięć badawczych w zakresie tematyki odpoczynku, ujmowanej w aspekcie teologicznym, humanistycznym, medyczno-zdrowotnym i społecznym.

Prelegenci reprezentować będą różne ośrodki badawcze z kraju i zagranicy: Uniwersytet Gdański, Gdańskie Seminarium Duchowne, Gdański Uniwersytet Medyczny, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Universidad Iberoamericana w Meksyku, a także Uniwersytet w Lublanie (Słowenia) oraz Boston College (USA).

Organizatorami wydarzenia są Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Gdańskie Seminarium Duchowne.

Więcej informacji TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama