Nowy numer 48/2021 Archiwum

Koncert "Panny Wyklęte" w Gdańsku

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Fundacja "Muzyka Świata" zapraszają na koncert "Panny Wyklęte". 28 listopada na scenie muzeum wystąpią Darek Malejonek & Maleo Reggae Rockers, Ania Rusowicz, Marika, Kasia Malejonek, Mona oraz zespół Dziewczyny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny - darmowe wejściówki do pobrania w kasach placówki.

Już po raz drugi w Gdańsku będzie można usłyszeć projekt „Panny Wyklęte” autorstwa Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Do współpracy muzycy zaprosili wokalistki polskiej sceny muzycznej, reprezentujące różnorodność stylową. Inspirację projektu stanowiły przejmujące losy kobiet wyklętych, których tragiczne powojenne doświadczenia opowiadane są głosem współczesnych artystek młodego pokolenia.

- Nasz koncert poświęcony jest pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu. Repertuar koncertu to utwory, które mają oddać hołd Polakom, którzy zasłużyli na miano bohaterów, przybliżyć te postacie i je upamiętnić. Dotychczas projekt zaowocował już sześcioma albumami. Wydarzenie będzie okazją do rodzinnego uczczenia pamięci o polskich bohaterach, chwilą refleksji i zadumy, jak i ucztą muzyczną w artystycznej oprawie - informuje Hanna Mik, rzecznik prasowy MIIWŚ.

W tegorocznej odsłonie wystąpią: Darek Malejonek & Maleo Reggae Rockers, Ania Rusowicz, Marika, Kasia Malejonek, Mona oraz Zespół Dziewczyny czyli Ania Szafraniec i Ola Nowak.

Udział w koncercie jest bezpłatny. Darmowe wejściówki można pobrać w kasach muzeum (poziom -3).

Wydarzenie zostało dofinansowane z pieniędzy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu ”Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Koncert będzie transmitowany online również w mediach społecznościowych MIIWŚ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama