Nowy numer 48/2021 Archiwum

Nagroda "Pro Ecclesia et Populo"

Zbliża się 23. edycja przyznania odznaczeń "Pro Ecclesia et Populo" (Dla Kościoła i Narodu) osobom świeckim za szczególnie wyróżniające się, wieloletnie zaangażowanie na rzecz kościoła i społeczeństwa w ruchach i organizacjach katolickich archidiecezji gdańskiej.

Nagrodę po raz pierwszy przyznano w 1998 roku. Wśród ponad 100 uhonorowanych w minionych latach znalazły się osoby, które robią coś wartościowego dla gdańskiego Kościoła.

Kandydatów do nagrody rokrocznie zgłaszają przedstawiciele władz kościelnych, stowarzyszeń, fundacji i ruchów katolickich archidiecezji. Odznaczeni to m.in. działacze pro-life, wolontariusze, przedstawiciele wspólnot, katoliccy lekarze czy członkowie grup artystycznych propagujących wartości chrześcijańskie.

Nagroda "Pro Ecclesia et Populo" jest wyrazem wdzięczności gdańskiego Kościoła za dar, jakim są jej laureaci. Jak podkreślają organizatorzy, są to ludzie skromni, którzy od lat ofiarują czas i zaangażowanie na rzecz swoich wspólnot, parafii, stowarzyszeń. Często robią to w formie wolontariatu, dając tym samym świadectwo o wartościach, jakimi kieruje się Kościół. Organizatorzy zachęcają do składania wniosków o odznaczenie takich osób, z których kapituła wybierze do uhonorowania 5 osób.

Wniosek może zostać złożony przez stowarzyszenie, fundację lub ruch katolicki i powinien zawierać życiorys osoby rekomendowanej, opis jej działań, szczególne zasługi uzasadniające przyznanie odznaczenia, opinię proboszcza dotyczącą postawy moralnej kandydata.

Wniosek należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 8 grudnia w Fundacji "Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia" przy ul. Jaśkowa Dolina 47/2 w Gdańsku, tel. (58) 341 19 11.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama