Nowy numer 49/2021 Archiwum

Abp Wojda: Adwent to czas wzajemnego zbliżania się Jezusa do nas, a nas do Jezusa

- Niech to będzie czas naszej odnowy, przygotowania i spotykania Jezusa Chrystusa, który czeka na nas w Betlejem. Życzę wszystkim radosnego, spokojnego i pełnego spotkań duchowych Adwentu - mówi abp Tadeusz Wojda.

Metropolita gdański zaznacza, że Adwent to piękny czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa w Betlejem. - Jest to czas wzajemnego zbliżania się Jezusa do nas, a nas do Jezusa. To czas, który otwiera przed nami wielką tajemnicę odkupienia człowieka - powiedział abp Wojda w specjalnym słowie na nowy rok liturgiczny.

Zachęcił również do włączenia się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, prowadzoną przez Caritas, a także nawiązał do hasła nowego programu duszpasterskiego: "Posłani w pokoju Chrystusa".

- Co znaczy być posłanym w pokoju Chrystusa? - pytał metropolita. - To znaczy doświadczyć najpierw obecności Jezusa Chrystusa, Jego darów, Jego bliskości, aby w imię Jezusa Chrystusa iść do tych, do których On nas posyła - wyjaśnił hierarcha.

Dodał, że Jezusa można głosić na różne sposoby - dając świadectwo wiary, przynależności do Niego, swoim słowem i przykładem. Zaznaczył przy tym rolę mediów. - Media dają nam możliwość szerokiego kontaktu, nawet z tymi, którzy może do kościoła nie chodzą, może nie wierzą, może są z dala, może nie wiedzą, kto to jest Jezus Chrystus. Dziękuję wszystkim mediom za włączenie się w wielką misję głoszenia Dobrej Nowiny w dzisiejszym świecie, społeczeństwie, rzeczywistości - podkreślił arcybiskup.

Słowo metropolity gdańskiego na Adwent 2021
Archidiecezja Gdańska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama