Nowy numer 3/2022 Archiwum

List pasterski abp. Tadeusza Wojdy na nowy rok duszpasterski

"Jesteśmy posłani, aby dzielić się z innymi tym, czego doświadczyliśmy w Eucharystii. Nasz styl życia, upodobniony do Chrystusa, nabiera wówczas wymiaru misyjnego" - napisał metropolita gdański.

W związku z rozpoczęciem nowego roku duszpasterskiego pod hasłem "Posłani w pokoju Chrystusa" metropolita gdański napisał do wiernych.

Arcybiskup wskazał, że w Adwencie wszystko kieruje nasze serca i myśli na spotkanie z Jezusem Chrystusem. "Z każdym kolejnym dniem wzmaga się pragnienie spotkania i przyjęcia Go do swojego serca. Nie należy gasić ani osłabiać tego pragnienia. Ono staje się jeszcze bardziej żywe, gdy zbliżamy się do Eucharystii i pozwalamy Jezusowi Chrystusowi zamieszkać w naszym sercu" - podkreślił abp Wojda.

Podzielił się również osobistymi refleksjami, wypływającymi z codziennie przeżywanej Eucharystii. "Doświadczam niepojętej mocy Chrystusa, gdy biorę do ręki chleb i wino, aby je przemienić w Jego Ciało i Krew. I gdy sam spożywam ten Chleb i gdy podaję go innym. Osobiście bardzo poruszają mnie słowa Jezusa, które wypowiedział w Wieczerniku, ofiarując uczniom swoje Ciało na pokarm i swoją Krew jako napój: »Czyńcie to na moją pamiątkę!«. Ilekroć sprawujemy Eucharystię, ołtarz staje się jednocześnie Wieczernikiem i Golgotą, na którym ponawiamy ofiarę Jezusa i doświadczamy Jego niepojętej miłości. Momentem kulminacyjnym tej miłości jest zjednoczenie z Chrystusem w Komunii Świętej. Nasze uczestnictwo w Eucharystii staje się wówczas pełne i całkowite poprzez przyjęcie Ciała Pańskiego" - zaznaczył metropolita gdański.

"Jesteśmy posłani do świata, aby za przykładem uczniów Chrystusa głosić: »To co ujrzeliśmy i usłyszeliśmy, to i wam oznajmiamy, abyście i wy mieli współudział z nami!« (1 J 1,1-3). Dzieląc się wiarą w Jezusa Eucharystycznego z innymi, wnosimy w ich serca pokój Chrystusowy, a jednocześnie ożywiamy naszą wiarę w myśl słów św. Jana Pawła II, że: »Wiara się umacnia, gdy jest przekazywana«" - stwierdził hierarcha.

Na zakończenie abp Wojda życzył kapłanom, osobom konsekrowanym, wspólnotom parafialnym i wszystkim wiernym głębokiego przeżywania Adwentu wraz z Maryją - Niewiastą Eucharystii. "Niech czas czuwania wraz z Nią otworzy nasze serca na przyjście Jezusa Chrystusa i sprawi, że z Nim staniemy się misją podejmowaną z odwagą w dzisiejszym świecie".

Poniżej publikujemy pełną treść listu.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy