Dzień otwarty projektu "S.O.S. jestem w ciąży"

Po roku działalności ekipa wolontariuszy działających na rzecz kobiet przeżywających trudną ciążę podsumuje swoje działania. W sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w sobotę 11 grudnia o godz. 10.30 rozpocznie się dzień otwarty inicjatywy.

Projekt pod nazwą "S.O.S. jestem jestem w ciąży" powstał w wyniku pragnienia towarzyszenia kobietom, które z tematem trudnej ciąży zostały same. - Nie przekonujemy do niczego kobiet. Chcemy stanąć przy nich i wesprzeć je, a jeżeli potrzebują pomocy profesjonalistów, znamy wiele osób, które są gotowe im pomóc. W tym także ginekologów i psychologów. Doskonale rozumiemy, że ciężarna mama może mieć wokół siebie wiele osób, które - być może nieświadomie - będą wywierały na niej presję, co powinna zrobić z dzieckiem. Wierzymy jednak, że tylko w wolności można podjąć dobrą decyzję i w pełni zrozumieć konsekwencje urodzenia bądź usunięcia dziecka - mówi Izabela Szymańska, inicjatorka projektu, prezes Fundacji "Spotkajmy się pod Jerycho".

Głównym narzędziem wykorzystywanym w inicjatywie jest telefon zaufania. Czuwa przy nim mama Dorota, która doświadczyła skomplikowanej ciąży, ale wytrwała w decyzji o narodzeniu niepełnosprawnego dziecka. Fundacja zaprosiła również do współpracy specjalistów, którzy zapewnią odpowiednią pomoc.

Dzień otwarty projektu "S.O.S. jestem w ciąży" odbędzie się w sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w gdańskim Matemblewie 11 grudnia w godz. 10.30-14. - Chcemy podsumować nasze roczne działania i powiedzieć o ważnych tematach dotyczących ciąży. Doktor Anna Klasa, endokrynolog, zapozna nas z tematem "Kobieta w ciąży i hormony". Natomiast Małgorzata Sędziak, psycholog, opowie nam, "Co czuje dziecko w okresie płodowym" - dodaje I. Szymańska.

Spotkanie będzie odbywało się z zachowaniem procedur covidowych. Osoby, które chcą w nim uczestniczyć, proszone są o zgłaszanie swojej obecności poprzez Messenger (profil FB: sosjestemwciazy) lub na adres: sos@sosjestemwciazy.pl.

Wszystkie informacje o projekcie są dostępne na stronie internetowej www.sosjestemwciazy.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..