Nowy numer 47/2023 Archiwum

Kapłańskie Forum Dialogu

W niedzielę 19 grudnia odbyła się druga sesja Kapłańskiego Forum Dialogu. Księża z archidiecezji gdańskiej spotykają się w ramach trwającego Synodu o synodalności.

Podczas rozmów kapłani, podejmując tematy związane z aktualnymi problemami i wyzwaniami w pracy duszpasterskiej, dzielą się swoimi doświadczeniami.

- Jesteśmy przekonani, że wspólna, szczera rozmowa jest nam potrzebna, abyśmy wypowiedzieli wobec siebie to wszystko, co jest naszą radością, jak również to, co nas męczy, boli, z czym się zmagamy i co chcemy zmienić - mówi ks. Piotr Przyborek, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego. - Autentyczne i pozbawione lęku dzielenie się naszymi przeżyciami, opiniami i oczekiwaniami, podobnie jak w przypadku uczniów idących do Emaus, jest sposobem, aby w dialogu z sobą spotkać Jezusa, który będzie w nas i do nas przemawiał, wskazując nam rozwiązania i działania prowadzące do tworzenia wspólnoty ludzi wzajemnie się wspierających na drodze kapłańskiego powołania - dodaje kapłan.

Spotkania Kapłańskiego Forum Dialogu odbywają się w formie online w trzecią niedzielę miesiąca. Przebiegają zgodnie z synodalnymi zaleceniami papieża Franciszka. Księża mają okazję do swobodnej wypowiedzi oraz wsłuchania się w głos pozostałych uczestników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama