Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Kolędowanie w gdańskim muzeum

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i Warszawska Orkiestra Sentymentalna zapraszają na koncert kolęd, który odbędzie się w sobotę 8 stycznia o godz. 17. Bilety można kupić w kasach i na stronie internetowej muzeum.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozkochany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. W utworach brzmieniowo nawiązujących do okresu międzywojennego prezentuje utwory z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, Henryka Warsa i wielu innych im współczesnych.

Tym razem w brzmieniowej stylistyce okresu międzywojennego usłyszymy nie tylko kolędy powszechnie znane, ale również te, o których już zapomniano. Część z nich przetrwała na czarnych płytach winylowych, do innych trzeba było zupełnie na nowo napisać słowa. Podczas koncertu zespół wykona utwory z płyty pt. "Śpiewnik kolędowy".

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w składzie:

Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon,
Lena Nowak - klarnet,
Kazimierz Nitkiewicz - trąbka,
Jakub Fedak - wibrafon,
Krzysztof Baranowski - gitara, mandolina,
Łukasz Owczynnikow - kontrabas,
Mateusz Kowalski - perkusjonalia.

Muzyczne wydarzenie odbędzie się w sobotę 8 stycznia o godz. 17 w sali konferencyjnej (poziom -3) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, pl. W. Bartoszewskiego 1. Bilety dostępne są w kasach i na stronie internetowej muzeum.

Patronatem medialnym koncertu jest "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama