Nowy numer 3/2022 Archiwum

Biskupi rozpoczęli kolędowe spotkania w parafiach przejdź do galerii

Gdańscy biskupi rozpoczęli wizyty duszpasterskie. Odwiedzają plebanie i domy zakonne w archidiecezji, modląc się wspólnie z kapłanami i siostrami zakonnymi o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w nowym roku.

W tym roku biskupi postanowili przywrócić zwyczaj kolędowych odwiedzin na plebaniach i w domach zakonnych archidiecezji.

W środę 5 stycznia abp Tadeusz Wojda rozpoczął kolędowanie w dekanacie Kolbudy. Po południu przyjechał do parafii pw. św. Franciszka Ksawerego w Przywidzu. Najpierw modlił się wraz z kapłanami w kościele za wszystkich parafian, a następnie odwiedził księży na plebanii.

- Wiekuisty Boże, Ty z ojcowską dobrocią zaradzasz ludzkim potrzebom. Ześlij hojne błogosławieństwo na ten dom i darem swojej łaski uświęć jego mieszkańców - modlił się metropolita gdański.

Po błogosławieństwie był czas na indywidualną rozmowę z księżmi posługującymi w parafii.

Kolędowe wizyty abp. Wojdy, bp. Wiesława Szlachetki i bp. Zbigniewa Zielińskiego potrwają w archidiecezji do 5 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy