Nowy numer 21/2022 Archiwum

Przeszedł ponad 4000 km - zaproszenie na wyjątkowe spotkanie

W piątek 11 lutego w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Gdańsku odbędzie się spotkanie z Wojciechem Rożkiem, który opowie o swojej pieszej pielgrzymce z Gdyni do Santiago de Compostela.

Ojcowie kapucyni, Gdański Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba Apostoła oraz ks. Adam Jeszka, kapelan Pomorskiej Drogi św. Jakuba Apostoła w archidiecezji gdańskiej, zapraszają w najbliższy piątek 11 lutego do kościoła pw. św. Jakuba w Gdańsku przy ul. Łagiewniki 63.

O godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. "Jakubowa", a następnie odbędzie się spotkanie z Wojciechem Rożkiem, który opowie o swoich doświadczeniach na Camino. Pielgrzym od urodzenia mieszka w Gdyni. Od 2014 roku regularnie wędruje różnymi Drogami św. Jakuba w Polsce i w Europie. W Roku św. Jakuba Apostoła wyruszył z Gdyni do Santago de Compostela. Wędrował blisko sześć miesięcy. Na placu przed katedrą św. Jakuba stanął 15 października 2021 r. Całą drogę przebył pieszo, pokonując 4310 km.

Przypominamy, że rozpoczęty 31 grudnia 2020 r. Jubileuszowy Rok Jakubowy miał zakończyć się 31 grudnia 2021 r., jednak Penitencjaria Apostolska ze względu na pandemię postanowiła przedłużyć święty czas o kolejny rok. 


Redakcja gdańskiego oddziału "Gościa Niedzielnego" objęła patronat medialny nad wydarzeniami związanymi z Rokiem Jakubowym w archidiecezji gdańskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama