Nowy numer 20/2022 Archiwum

Zakończył się Tydzień Małżeństwa w Jastarni i Kuźnicy

W tym roku był to 7. raz, kiedy w Jastarni i w Kuźnicy zorganizowano Tydzień Małżeństwa.

Tydzień Małżeństwa to projekt, który ma propagować ideę trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej. W tym roku impreza odbywała się pod hasłem: "Moc w miłości".

Obchody trwały od 7 do 14 lutego, a zaproponowane przez organizatorów wydarzenia były naprawdę godne uwagi. Głównym punktem rozpoczynającym Tydzień Małżeństwa była Msza św. z możliwością odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Eucharystii przewodniczył bp Zbigniew Zieliński.

Następne dni przynosiły kolejne ciekawe wydarzenia, a wśród nich m.in. sporą dawkę dobrego humoru w wykonaniu młodych komików z kabaretu Purtce, koncert Kingi i Arkadiusza Głogowskich "Bo do tanga trzeba dwojga", którzy wystąpili wraz z Klezmerskim Trio z Uniwersytetu Warszawskiego. W Kuźnicy w restauracji Maszop odbyło się małżeńskie gotowanie - "Bo sex zaczyna się w kuchni". Uczestnicy przygotowywali potrawy kuchni tropikalnej. Gospodarzem byli chief cook Piotr Lisakowski. Nie zabrakło również cieszącego się ogromną popularnością Hartowania Małżeństwa, czyli wspólnego morsowania w wodach Bałtyku.

W czasie balu Fanów Małżeństwa w Juracie odbyła się aukcja wartościowych przedmiotów. Dochód z licytacji przekazany zostanie na rzecz dziecięcego hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni.

Zakończenie tegorocznego Tygodnia Małżeństwa przypadło w walentynki. W hali sportowej w Jastarni odbył się koncert Cezarego Paciorka oraz Pauliny Grochowskiej. Kolejnym punktem spotkania było wyłonienie zwycięskiej pary, a także pięciu kolejnych, które uzbierały najwięcej naklejek na karnecie uczestnictwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama