Nowy numer 21/2022 Archiwum

Zobacz, jak wygląda kleryckie życie

Gdańskie Seminarium Duchowne zaprasza od 11 do 13 marca na "Weekend w seminarium".

Akcja skierowana jest do młodych mężczyzn - od uczniów szkoły średniej do tzw. młodzieży postakademickiej. - Różnie można nazwać ten czas: dni skupienia, rekolekcje czy też dni otwarte seminarium. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, by poznać to miejsce - mówi ks. Jan Uchwat, ojciec duchowny.

- Chodzi o to, by pomóc Panu Bogu dotrzeć do ludzi, to znaczy stworzyć dobre warunki dla młodych mężczyzn, którzy potencjalnie zastanawiają się nad powołaniem do
kapłaństwa, myślą o tej drodze albo po prostu coś ich do seminarium przyciąga. W czasie "Weekendu" uczestnicy mogą zobaczyć, jak wygląda kleryckie życie - normalny plan dnia, w którym są modlitwa, nauka, praca i braterstwo. Takie doświadczenie może wpłynąć na ich ewentualną decyzję wstąpienia do seminarium - dodaje ks. J. Uchwat.

Należy również pamiętać o tym, że uczestnicy, przychodząc do seminarium, niejako stają się klerykami na te kilka godzin, również przez fakt zamieszkania w kleryckich pokojach przez trzy dni. - Dlatego warto zabrać ze sobą przybory codziennego użytku, śpiwór oraz strój odpowiedni do kaplicy. Przydadzą się również różaniec
i Pismo Święte. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy - zachęca kapłan.

Każdy, kto chce wziąć udział w "Weekendzie", proszony jest o wcześniejsze zgłoszenie. Zapisy i kontakt: tel. 508 409 192, juchwat@wp.pl.

Więcej informacji na: www.gsd.gda.pl oraz na Facebooku Gdańskiego Seminarium Duchownego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama