Nowy numer 21/2022 Archiwum

Nowa wspólnota zaprasza na rekolekcje

Od 2018 r. w Trójmieście działają Strumienie Życia. To chrześcijańskie wsparcie dla osób wychodzących z trudnych doświadczeń życiowych. Grupa zaprasza na rekolekcje do parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku.

Ksiądz Jan Kucharski, proboszcz parafii i diecezjalny opiekun wspólnoty, mówi, że to grupa na dzisiejsze trudne czasy. - Wiele osób doznało różnych zranień, ma problemy psychologiczne, trudne doświadczenia życiowe. Widzę, jak się w tej grupie odbudowują, jak stają na nogi i nawzajem się wspierają - zaznacza kapłan.

Strumienie Życia powstały w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy Andrew Comiskeya, który po nawróceniu na chrześcijaństwo podjął trud poszukiwania swojej tożsamości. Andrew od ponad 40 lat jest mężem Annette, z którą są szczęśliwymi rodzicami czworga dorosłych już dzieci. Od 2011 r. jest członkiem Kościoła katolickiego.

Grupa zaprasza do modlitwy w ramach spotkań formującej się nowej wspólnoty w Gdańsku. - Aktualnie jesteśmy na etapie formowania, grupa jest niewielka. Na spotkaniach, które odbywają się dwa razy w miesiącu, poznajemy bliżej specyfikę i charyzmat wspólnoty. Mają one charakter otwarty. Gwarantujemy życzliwe przyjęcie, kameralną atmosferę i otwartość na każdą nową osobę - dodaje Maksymilian Jurkowski, lider trójmiejskiej wspólnoty.

Grupa spotyka się co drugi wtorek o 18.45 w domu parafialnym przy kościele pw. NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej (ul. Marynarki Polskiej 148B). Przed spotkaniem można uczestniczyć w Mszy św. o 18.00.

Najbliższą propozycją trójmiejskiej grupy są rekolekcje "Pod Prąd". To cykl spotkań dla kobiet i mężczyzn, którzy potrzebują pomocy w związku ze swoją płciowością i relacjami z bliźnimi. Gdańskie rekolekcje odbędą się w weekendy 26-27 lutego i 26-27 marca. Zapisy pod adresem: strumieniezycia.pl/trojmiasto. Tam również są wszelkie informacje o gdańskiej wspólnocie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama