Nowy numer 21/2022 Archiwum

Piątkowa Droga Krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej - propozycja na Wielki Post

Franciszkanie z Wejherowa zapraszają do wspólnej modlitwy i refleksji na wzgórzach Kalwarii we wszystkie piątki Wielkiego Postu.

Propozycja wejherowskich zakonników jest skierowana do wszystkich wiernych. - Zbliża się Wielki Post. Nasze sanktuarium i jego kalwaryjskie ścieżki, w cieniu których żyjemy, a tak bardzo przybliżające nam tę jerozolimską Via Dolorosa i uświęcone modlitwą tysięcy pątników, zaprasza wszystkich nas na wielkopostne kroczenie z naszym Panem i Mistrzem Jego krzyżową drogą. Obowiązujące nas aktualnie przepisy sanitarne pozwalają nam, z zachowaniem obowiązujących obostrzeń, na wspólnotową modlitwę na kalwaryjskich ścieżkach. Zachęcamy również w tym miejscu do modlitwy indywidualnej - zapraszają franciszkanie z Archidiecezjalnego Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Wejherowie.

Opiekunowie sanktuarium zapraszają wszystkich, od najmłodszych do najstarszych, na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które będą odprawiane tradycyjnie na wejherowskiej Kalwarii w każdy piątek Wielkiego Postu. Początek modlitw o godz. 14.30 w kościele klasztornym, o godz. 15 - Msza św. wraz z uczczeniem relikwii Krzyża Świętego i następnie wyjście procesyjne na Kalwarię.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama