Nowy numer 20/2022 Archiwum

Katecheci archidiecezji gdańskiej dla Ukrainy

Katecheci z naszej archidiecezji postanowili podjąć modlitewne dzieło w intencji pokoju w Ukrainie. Zachęcają wszystkich do włączenia się w odmawianie nowenny pompejańskiej.

Nie po raz pierwszy katecheci archidiecezji gdańskiej podejmują modlitewne dzieło w konkretnej intencji.

- To jest już nasza piąta nowenna pompejańska. Modliliśmy się dotychczas w intencji kapłanów naszej archidiecezji, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, za naszych uczniów oraz za nas samych - wyjaśnia Teresa Michalska, katechetka. 

Termin rozpoczęcia kolejnej nowenny był już wyznaczony na marzec, jednak ze względu na bardzo trudną sytuację, w jakiej znalazła się Ukraina, katecheci postanowili, że modlitwę rozpoczną już 27 lutego. 

- Chcemy się modlić o pokój w Ukrainie. Zachęcamy każdego, komu ta intencja jest bliska, by dołączył do wspólnego odmawiania nowenny. Można dołączyć od serca, ale można również dać mi znać przez Facebooka, a ja dopiszę daną osobę do listy - podkreśla katechetka.

- Nowenna pompejańska ma ogromną moc. Maryja w Fatimie mówiła, żebyśmy odmawiali różaniec, aby wyprosić pokój dla świata. Dzisiaj to przesłanie jest szczególnie aktualne - dodaje T. Michalska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama