Nowy numer 22/2023 Archiwum

Podziękowanie za posługę biskupa Zbigniewa

Abp Tadeusz Wojda zaprasza wszystkich wiernych naszej archidiecezji na dziękczynienie za posługę bp. Zbigniewa Zielińskiego.

W dniu 10 marca br. Ojciec Święty Franciszek mianował bp. Zbigniewa Zielińskiego biskupem koadiutorem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. "Bp Zbigniew w czasie blisko siedmioletniego posługiwania jako biskup pomocniczy naszej archidiecezji odwiedził niemal wszystkie parafie, pełniąc w różnym wymiarze swoją pasterską misję. Bogate doświadczenie kapłańskie wyrażało się w jego wielkiej dyspozycyjności i gotowości do pełnienia posługi pasterskiej pośród wiernych wszystkich stanów, ku zbudowaniu tych, którzy z niej obficie korzystali" - napisał metropolita gdański w komunikacie do wiernych .

Dodał, że za tę posługę i budującą kapłańską postawę wszyscy serdecznie biskupowi Zbigniewowi dziękują i życzą obfitości darów Bożych oraz mocy Ducha Świętego w nowej diecezji. "Dziękujemy i otaczamy go modlitwą, aby z równie wielką skutecznością mógł posługiwać i przewodzić wspólnocie wiernych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej" - podkreślił abp Wojda.

"Zapraszam wszystkich wiernych na Mszę św. dziękczynną za posługę biskupa Zbigniewa w naszej archidiecezji do archikatedry oliwskiej 27 marca o godz. 18" - napisał metropolita.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast