Nowy numer 38/2023 Archiwum

Pomóż przy wielkanocnym śniadaniu

Od ponad 30 lat gdańskie Duszpasterstwo Akademickie "Górka" organizuje śniadanie wielkanocne dla potrzebujących. Organizatorzy czekają na młodych, którzy pomogą im w przygotowaniach i w czasie wydarzenia.

W tym roku dominikańskie śniadanie ma formę tradycyjnego posiłku na placu przed bazyliką św. Mikołaja, a także paczek pomocowych, które pojawiły się w czasie pandemii. Akcja "Śniadanie Wielkanocne z osobami potrzebującymi" to charytatywne wydarzenie organizowane przez Kuchnię św. Mikołaja, działającą przy DA "Górka" gdańskich dominikanów. Przez wiele lat miejscem wspólnego spotkania i posiłku wolontariuszy oraz osób w kryzysie bezdomności był gdański dworzec PKP.

- W tym roku nasze „Śniadanie” będzie składało się z dwóch działań. Pierwsze to posiłek w Niedzielę Wielkanocną, który już przygotowujemy. Wspólnie spędzimy ten czas z osobami potrzebującymi przy ciepłym żurku i domowych ciastach. To wydarzenie będzie miało miejsce w Wielkanoc, w godz. 8-11 w namiocie, który stanie naprzeciwko bazyliki św. Mikołaja, od strony ul. Świętojańskiej. Przygotowujemy się na odwiedziny nawet 1000 osób. Drugie to organizacja paczek, których planujemy przygotować 650. Zostaną one przekazane do współpracujących z nami ośrodków pomocy, takich jak noclegownie, domy samotnej matki oraz ośrodki pomagające uchodźcom z Ukrainy - mówi Maria Korczyńska z DA "Górka".

Można też pomóc w akcji, zostając wolontariuszem. - W Wielki Wtorek i Środę wszystkie ręce na pokład. Pakujemy paczki, przygotowujemy miejsce na śniadanie. Każdy się przyda i może pomóc. W Wielkanoc też będziemy potrzebować wolontariuszy, którzy zajmą się naszymi gośćmi. Liczymy też na osoby ze znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego, które wspólnie spędzą świąteczny czas z potrzebującymi w naszym namiocie - dodaje wolontariuszka.

Wszelkie informacje w wydarzeniu na Facebooku DA "Górka".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast