Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę

Już po raz 12. wierni archidiecezji gdańskiej zaproszeni są do udziału w akcji "Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę". Jest to trzydziestodniowa modlitwa za kapłanów.

Dzięki corocznej akcji modlitewnej, trwającej nieprzerwanie od 2010 roku, organizowanej w setkach parafii w Polsce i za granicą, objętych modlitwą zostało dziesiątki tysięcy kapłanów zakonnych i diecezjalnych.

Tegoroczna intencja brzmi: "Aby kapłani byli sługami jedności" i zasięgiem obejmie całą archidiecezję gdańską. - W obliczu ostatnich wydarzeń, ta intencja jest bardzo potrzebna. Prosił już o nią Pan Jezus w czasie Ostatniej Wieczerzy. To jest świadectwo Kościoła, jego siła - mówi ks. Jan Uchwat, ojciec duchowny w Gdańskim Seminarium Duchownym.

Akcja rozpocznie się w Wielki Czwartek, bo jest to dzień, kiedy wierni szczególnie modlą się za kapłanów. Po liturgii Wieczerze Pańskiej w kościołach będą rozdawane specjalnie przygotowane wizytówki, na których widnieją: imię księdza, rok jego święceń oraz intencja - ta sama dla wszystkich księży.

Modlitwa za danego kapłana trwa przez kolejne 30 dni. Można ją łączyć ją z modlitwą osobistą (Różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia) lub z dowolnymi praktykami religijnymi (Eucharystia, post, nabożeństwo). Na wizytówce jest też wskazówka, że po zakończonej modlitwie można przekazać tę intencję kolejnej osobie albo samemu ją kontynuować, aby modlitwa trwała.

- W tym roku przygotowaliśmy 8 tys. wizytówek, które trafią do parafii naszej archidiecezji - mówi ks. Uchwat. Dla osób chętnych, które chciałyby się włączyć do akcji spoza terenu archidiecezji, wersję cyfrową wizytówki, można pobrać ze strony kaplani.pl.

Zgłoszenia parafii (z zadeklarowaną ilością wizytówek) prosimy kierować do ks. Jana Uchwata - Gdańskie Seminarium Duchowne. Mail: juchwat@wp.pl; telefon: 508 409 192.

Inicjatywa odbywa się pod patronatem abp. Tadeusza Wojdy, metropolity gdańskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..