Nowy numer 26/2022 Archiwum

Nie żyje ks. Kazimierz Synak - uroczystości pogrzebowe

W czwartek 21 kwietnia w godzinach wieczornych w 66. roku życia i 40. roku kapłaństwa zmarł ks. Kazimierz Synak, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi Panny w Leśniewie.

Uroczystości pogrzebowe ks. Kazimierza odbędą się we wtorek 26 kwietnia o godz. 10 w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Maryi Panny w Leśniewie. Pochówek nastąpi bezpośrednio po Eucharystii.

W przededniu, w poniedziałek 25 kwietnia o godz. 19, od skrzyżowania ul. Szkolnej i Starowiejskiej zostanie wprowadzona trumna z ciałem zmarłego kapłana do kościoła. Następnie o godz. 19.30 kapłani z dekanatu Żarnowiec odprawią Mszę św. połączoną z nieszporami. O godz. 20.30 rozpocznie się całonocne, modlitewne czuwanie Pustej Nocy.

Zapraszając do udziału w uroczystościach pogrzebowych ks. Synaka, polecamy Go miłosiernemu Bogu w naszych modlitwach.

Requiescat in pace!


Kazimierz Synak urodził się 28 sierpnia 1956 r. w Starogardzie Gdańskim. 30 maja 1982 r. w katedrze w Pelplinie przyjął z rąk bp. Mariana Przykuckiego święcenia kapłańskie. Posługiwał jako wikariusz w parafiach św. Jana Nepomucena w Godziszewie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brodnicy Górnej i NMP Królowej Polski w Wejherowie. 1 lipca 1992 r. został mianowany proboszczem parafii pw. Świętych Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich. Od 1 sierpnia 2005 r. był proboszczem parafii Niepokalanego Serca Mary Panny w Leśniewie.

Ksiądz Synak, doświadczony krzyżem choroby, zaopatrzony sakramentami świętymi, odszedł do domu miłosiernego Ojca 21 kwietnia, w oktawie świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama