Nowy numer 48/2023 Archiwum

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent" zaprasza na spotkania

- Boże wartości w biznesie są potrzebne. Prowadzą do uczciwości i rzetelności, a przede wszystkim szacunku wzajemnego, o czym mówi prawo miłości - mówi o. Zdzisław Duma.

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Archidiecezji Gdańskiej "Talent" to otwarta propozycja dla tych, którzy chcą prowadzić swój biznes, opierając się na chrześcijańskich wartościach, pragną pogłębić albo odbudować swoje relacje z Chrystusem poprzez uczestnictwo w modlitwie i refleksji nad słowem Bożym, a także odnaleźć swoje miejsce w Kościele dzięki wspólnocie.

Spotkania mają charakter duszpasterski, są miejscem wymiany doświadczeń, nawiązywania znajomości, a czasami nawet kontaktów biznesowych. Integrują środowiska chrześcijańskich przedsiębiorców, którzy mają możliwość lepszego zaznajomienia się ze społeczną nauką Kościoła oraz znalezienia odpowiedzi na często pojawiające się pytania związane z etyką w biznesie. Duszpasterstwo to także popularyzowanie modelu menedżera, który kieruje się w pracy nie tylko profesjonalizmem i skutecznością, ale również duchowością i zasadami moralnymi.

- Wiara jest tym czynnikiem, który mobilizuje człowieka do spojrzenia na siebie i swoje działania pod względem uczciwej ich realizacji z Bogiem i bliźnim - podkreśla o. Duma, opiekun duchowy duszpasterstwa w Gdańsku.

Początkowo duszpasterstwo działało tylko w Gdańsku. Ostatnio jest również m.in. w Gdyni. Opiekun wspólnoty zachęca, by osoby, które chciałyby sprawdzić, czy jest to propozycja dla nich, przyszły na jedno ze spotkań. - Mamy u siebie przedsiębiorców i pracodawców z różnych branż - od handlowych po inżynierskie. Tych, którzy prowadzą biznesy jednoosobowe, a także tych, którzy zatrudniają pracowników - mówi o. Duma.

- Realizujemy program ogólnopolski. W trakcie spotkania jest więc czas na rozważanie Pisma Świętego, dzielenie się słowem Bożym, Mszę św. albo adorację Najświętszego Sakramentu, a także wysłuchanie świadectwa któregoś z przedsiębiorców - wyjaśnia o. Duma.


Więcej w 17. numerze "Gościa Gdańskiego" na 1 maja. Aktualny kalendarz spotkań znaleźć można na www.duszpasterstwotalent.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama