Nowy numer 23/2023 Archiwum

Wkrótce muzyczne uwielbienie U24 w Gdańsku

Trójmiejskie Uwielbienie i Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji zapraszają na całodobową modlitwę z udziałem zespołów muzycznych. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 7 maja o godz. 9 w kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej. Wydarzenie będzie transmitowane online.

U24 to czas nieustannego, 24-godzinnego muzycznego wielbienia. Organizatorami tegorocznej edycji są Trójmiejskie Uwielbienie oraz Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji.

Muzyka porusza serca, otwiera na słowo, jest niezwykłym darem, który pomaga zbliżać się do Bożej miłości. Wspieranie na Pomorzu aktywności muzyków w Kościele, zachęcanie do wielbienia, we wspólnocie i w codzienności - to powołanie i służba Trójmiejskiego Uwielbienia. Dla Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji natomiast charyzmatyczna modlitwa uwielbienia stanowi szczególnie ważną formę modlitwy wspólnotowej.

- Dlatego już po raz piąty chcemy zaprosić Was na Uwielbienie 24H. W tym roku ponownie zapraszamy do parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej. Całość będzie także transmitowana online. Start 7 maja o godz. 9, zakończenie 8 maja o godz. 9. Hasłem tegorocznej edycji są słowa: "Pokój wam", ponieważ właśnie o pokój chcemy szczególnie prosić. O pokój w naszych sercach, w naszym otoczeniu, o pokój dla całego świata - informują organizatorzy.

Hasło nawiązuje do słów, które Chrystus wypowiedział, ukazując się uczniom po swoim zmartwychwstaniu. "Dziś, kiedy wielu ludzi żyje w lęku o życie swoje i bliskich, w stresie spowodowanym nieprzewidywalną przyszłością, kiedy pokój na świecie jest zagrożony, Jezus przychodzi i wypowiada te same słowa: »Pokój wam, ja żyję«... i to Ja jestem źródłem twojego pokoju, Panem twojej przyszłości. Dziś, kiedy obserwujemy śmierć i cierpienie niewinnych ludzi, chcemy prosić o przemianę serc. Uwielbiajmy Jezusa, który kruszy twarde, kamienne serca!" - piszą organizatorzy.

Szczegóły wydarzenia na profilu FB Uwielbienie 24H.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast